Naga Markets150108142301-china-high-speed-railway-exlarge-169Historia lubi się powtarzać. W XIX wieku to Chińczycy byli wykorzystywani do budowy pierwszych sieci kolejowych w USA. Teraz wracają do budowy torów, jednak w zupełnie innej roli. CRRC Corp, największy na świecie producent pociągów, pomoże w budowie linii szybkich pociągów z Las Vegas do Los Angeles. 


Do porozumienia między amerykańskim XpressWest a chińskimi firmami doszło w Pekinie. To część wielu porozumień miedzy Chinami a USA. Jednym z najciekawszych części tego wieloczęściowego porozumienia jest fakt, że producent komputerów Dell ma zamiar zainwestować w Chinach 125 mld USD.

CRRC powstało z połączenia dwóch największych producentów pociągów w Chinach – China CNR Corporation i CSR Corporation Limited. Firma istnieje od 1 czerwca 2015 roku, zatrudnia 175 tys. pracowników, ma siedzibę w Pekinie. Obecnie firma buduje nową fabrykę w USA, o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych.

Projekt zawarty z Amerykanami w sprawie pomocy przy budowie linii kolejowej wyceniany jest na 5 mld USD. Co więcej, zdaniem Gary’ego Wonga – analityka z Guotai Junan – korzyści finansowe może odczuć również więcej małych graczy. Poskutkuje to również ułatwieniem współpracy w dłuższym terminie – możliwe będzie zawarcie kolejnych intratnych kontaktów.

crrc
Ceny akcji CRRC na chińskiej giełdzie wzrosły w ostatnich dniach łącznie o prawie 7%.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here