Naga Marketspękająca moneta bitcoinPo silnej przecenie Bitcoina z poziomu 6 tys. USD do ok. 4 tys. USD, a zarazem całej branży kryptowalut, znacznie nasilił się poziom obaw o dalszą przyszłość tego młodego rynku. Pierwsze objawy paniki można zaobserwować wśród krypto-górników, którzy rozpoczęli masową sprzedaż sprzętu niezbędnego do wydobywania wirtualnych walut.


Spadek rentowności przyczyną wyprzedaży koparek

Spadek Bitcoina i innych kryptowalut spowodował również spadek rentowności w krypto-górnictwie i zmusił chińskich operatorów do sprzedaży swoich urządzeń górniczych z ogromną stratą. Jak donoszą chińskie media, sprzęt górniczy jest sprzedawany “na kilogramy” co pokazuje jak duży zamęt wywołały ostatnie spadki cen. Według lokalnego chińskiego outletu Tencent News, dochody z wydobycia nie wystarczają już na pokrycie energii elektrycznej i innych powiązanych z tym procederem kosztów.

koparkaSytuacja na rynku wpłynęła głównie na małe i średnie przedsiębiorstwa wydobywcze w chińskich regionach Xinjiang i Mongolii. Tam niektóre maszyny górnicze są sprzedawane na rynku używanego sprzętu za zaledwie… 5 procent ich wartości pierwotnej. Przykładowo maszyna górnicza kupiona za cenę 20 000 juanów (2885 USD) przed rokiem, została sprzedana za zaledwie 1000 juanów (144 USD).

Wielu ekspertów uważa, że ostatnia przecena może być spowodowana aktualizacją kodu Bitcoin Cash’a, w skutek której powstały BCHABC i BCHSV. To niewątpliwie bardzo trudny czas dla branży krypto. Wraz ze spadkami cen spadła liczba płatności za pomocą bitcoina, a kolejne firmy bankrutują. Wczoraj główna amerykańska firma kopiąca kryptowaluty Giga Watt złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. ” i innych powiązanych z tym procederem kosztów”
    Tyle o kopaniu 🙂
    Jeszcze górnika że Śląska określacie że uprawia proceder.
    Kto to do licha pisze….
    Z daleka od źródeł takich newsów bo szkoda zdrowia odychicznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here