Naga MarketsCity of London slider
Londyńskie Citi stanie się zależne od Chin?

Takiej oferty z pewnością nikt się nie spodziewał. Zarząd giełdy w Hong Kongu (HKEX) poinformował w środę, że jest zainteresowany kupnem London Stock Exchange Group (LSEG), operatora jednej z największych i najważniejszych giełd na świecie, zlokalizowanej w londyńskim Citi. Konkurenci z Dalekiego Wschodu wycenili spółkę na 36,6 mld dolarów i właśnie za taką sumę chcieliby odkupić podmiot.


„Połączenie HKEX i LSEG na nowo zdefiniuje globalne rynki kapitałowe na najbliższe dziesięciolecia”, powiedział w środowym oświadczeniu dyrektor generalny HKEX, Charles Li. “Oba przedsiębiorstwa mają świetne marki, siłę finansową i udokumentowane osiągnięcia w zakresie wzrostu”.

W oficjalnym oświadczeniu HKEX argumentuje swoją ofertę chęcią stworzenia wiodącej na świecie infrastruktury rynkowej umożliwiając inwestorom dostęp do zdywersyfikowanych klas aktywów, broniąc się jednocześnie przed zagrożeniami skali makroekonomicznej. HKEX chce również, aby Hong Kong ponownie stał się głównym łącznikiem pomiędzy Chinami, Azją oraz resztą finansowego świata.

“Wierzymy, że połączenie HKEX i LSEG stanowi bardzo atrakcyjną strategiczną szansę na stworzenie globalnej grupy infrastrukturalnej, łączącej największe i znaczące ośrodki finansowe w Azji i Europie. Po wczesnym zaangażowaniu w LSEG, liczymy na szczegółową współpracę z Zarządem grupy w celu wykazania, że transakcja ta leży w najlepszym interesie wszystkich interesariuszy, inwestorów i obu przedsiębiorstw” – komentowała Laura Cha, prezes HKEX.

W odpowiedzi operator londyńskiej giełdy potwierdził, że HKEX złożył „nieoficjalną, wstępną i wysoce warunkową propozycję” nabycia całego kapitału zakładowego LSEG. Zarząd giełdy ma zamiar rozważyć propozycję i w odpowiednim czasie dokona kolejnego ogłoszenia w tej sprawie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here