Naga MarketsBitcoiin spadaOstatni rok a właściwie ostatnei 13 miesięcy to niezbyt łaskawy okres dla inwestorów kryptowalutowych. W praktyce okazuje sie jednak, że bessa na rynku walut wirtualnych odbiła się negatywnie nie tylko na posiadaczach cyfrowych aktywów, lecz również na wielu przedsiębiorstwach, które angażowały się m.in. w wydobycie kryptowalut. W tym miejscu wymienić możnaby chociażby firmy specjalizujące się w produkcji kart graficznych wykorzystywanych przez minerów (jak np. Nvidia, której kurs osunął się w skrajnym momencie o ponad 57%) czy same kopalnie. 


Biorąc pod uwagę silną korelację całego rynku wobec notowań Bitcoina, nie ma tak na prawdę większego znaczenia którą z krytpowalut wydobywano. Zdecydowana większość z nich i tak straciła bowiem znacząco na wartości. Fakt ten sprawia, że już od kilku miesięcy dość głośno jest o dużych “farmach wydobywczych”, które w wyniku spadku rentowności wydobycia zmuszone zostały do zaprzestania prowadzonej działalności, bądź w niektórych przypadkach nawet do wyprzedaży posiadanego przez siebie sprzętu. Z największymi problemami zmagają się obecnie górnicy z Chin, którzy w akcie desperacji postanowili sprzedawać swoje koparki…na wagę.

Według najnowszego raportu Nikkei Asia, chińscy górnicy stoją w obliczu poważnego wyzwania. Ich koparki wyceniane są bowiem poniżej 400 juanów (59 dolarów), co onzacza spadek o ponad 98% z 30.000 juanów, które wydali na nie w chwili zakupu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Warto również przypomnieć, iż w skutek tak znacznej deprecjacji kryptowalut ucierpiał także gigant rynku wydobycia, Bitmain. Jak informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, producent zawiesił działalność wydobywczą w Rockdale, w hrabstwie Milam, na wschód od Austin, w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych. Media donoszą, że wszyscy pracownicy Bitmain z tego terenu zostali zwolnieni, a wszelkie operacje zostały zawieszone.

Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited, która dostarcza chipy do Bitmain, przyznała niedawno, że w ubiegłym roku nastąpił spadek popytu na ich chipy:

“W tym roku nie prognozujemy – stajemy się konserwatywni w prognozowaniu tego zmiennego biznesu. Tak więc wydobycie kryptowalut w tym roku jest znacznie, znacznie mniejsze niż w roku ubiegłym”.

Okazuje sie zatem, że jeżeli tylko obecna sytuacja na rynku walut wirtualnych szybko się nie poprawi, problemy finansowe mogą zmusić zdecydowaną większość górnków do zaprzestania prowadzonej przez siebie działalności.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBentyn i Wilczyński zapraszają na 50. odsłonę Śniadania z Bitcoinem
Następny artykułMovie Games nawiązuje współpracę z Hydra Games, akcje zyskują ponad 5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here