Naga Marketsblockchain technologyZgodnie z komunikatem prasowym, Chilijski Główny Urząd Skarbowy (TGR), który na co dzień zajmuje się poborem podatków w kraju, uruchomił platformę blockchain w celu sprawniejszego przetwarzania płatności.


Zobacz również: Tajlandia będzie głosowała za pomocą technologii blockchain?

Nowa technologia ma wyeliminować rozbieżności w danych

Pierwsze informacje, jakoby władza w Chile planowała wykorzystać potencjał nowej technologii obiegły świat już w październiku 2018 r., gdy TGR rozpoczął rozmowy z Ministerstwem Cyfryzacji. Planowano wtedy utworzenie platformy opartej o blockchain, która umożliwiłaby połączenie wszystkich podmiotów podlegających pod opodatkowanie.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami platforma przechowuje transakcje, które są przetwarzane przez chilijskie instytucje publiczne – takie jak np. płatności podatkowe czy opłaty patentowe – i wszystko oparte jest o technologię blockchain.

W ocenie TGR, wspólna baza danych używana zarówno przez rząd, instytucje, jak i banki pomoże m.in. wyeliminować rozbieżności w danych, skrócić czas spędzany na płatnościach, a także obniżyć koszty operacyjne, zapewniając jednocześnie niezbędny poziom bezpieczeństwa danych osobowych.

Chilijski rząd bada blockchain na kilku obszarach, w tym w sektorze energetycznym i finansowym. W kwietniu, krajowa organizacja regulująca kwestie energetyczne w Chile ogłosiła rozpoczęcie projektu opartego na blockchainie Ethereum (ETH) w celu rejestrowania danych z krajowego sektora energetycznego. Z kolei pod koniec tego roku chilijski Minister Finansów stwierdził, że grupa instytucji państwowych robi postępy w opracowywaniu nowych przepisów regulujących rynek kryptowalut w jego kraju.

To niewątpliwie pozytywna wiadomość dla zwolenników technologii blockchain. Władza w Chile dołącza do innych państw widzących potencjał w nowej technologii. Pod koniec ubiegłego roku Departament Obrony USA zadeklarował chęć wdrożenia blockchaina w celu ulepszenia działań związanych z pomocą w przypadku katastrof, natomiast Włoski rząd przygotowuje obecnie własną strategię rozwoju rynku blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here