Naga Markets



O godzinie 14:30 z uwagą śledziliśmy paczkę danych z Ameryki – połączenie raportów z USA oraz Kanady nie wpłynęło w znaczący sposób na wycenę USDCAD. Czy gorsze dane dotyczące amerykańskiego rynku nieruchomości czy Chicago PMI wpłyną na wycenę zielonego


Jedynie 57,6 – o 0,2 punktu więcej niż przed miesiącem – wyniosło kwietniowe Chicago PMI. Wskaźnik będący barometrem sektora przemysłowego w regionie Chicago negatywnie zaskakuje wartością, która okazała się zauważalnie niższa niż prognozowana.

Aktywność gospodarcza w regionie kontynuuje swój wzrost w kwietniu (…) wskaźnik zakończył okres trzech miesięcy nieustannych spadków notując wzrost do poziomu 57,6 – czytamy w raporcie MNI.

Jeszcze gorzej jest w przypadku zmiany poziomu bieżącej sprzedaży nieruchomości. W marcu dynamika wskaźnika spadła do poziomu 0,4% wobec prognoz 0,6% m/m. Negatywny wydźwięk dzisiejszych danych podkreśla również rewizja poprzedniego odczytu – do 2,8%.

Reakcja rynku

USDCAD dzięki TradingView

USDCAD, które po publikacjach z 14:30 nie potrafiło określić swojego kierunku gwałtownie traci na wartości. Publikacja raportów z godziny 16:00 popchnęła rynek do pewnego odreagowania, jednak wygląda na to, że niedźwiedzie przejęły kontrolę nad parą.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here