Naga MarketsSteve Chiavarone, menedżer portfela w Federated Investors, która nadzoruje aktywa klientów o wartości 364 miliardów dolarów, stwierdził, że technologia blockchain będzie napędzać czwartą rewolucję przemysłową.


“Sądzimy, że blockchain będzie jedną z pięciu kluczowych technologii wraz z automatyzacją, robotyką, sztuczną inteligencją i IoT (internet rzeczy) “– powiedział Chiavarone w wywiadzie dla CNBC.

Chiavarone stwierdził, że wiele dużych banków jak JPMorgan, Goldman Sachs i Bank of America, zaczęło intensywnie inwestować w sektor blockchain i kryptowalut, w wyniku rosnącego popytu na tą technologie. Początkowo to bitcoin był jedynym sposobem by „wejść” do blockchain, ostatnio jednak banki starają się badać szerzej sieci i technologie.

Startupy, takie jak Bluzelle, zbudowały już zaufane sieci blockchain dla dużych firm, takich jak HSBC, KPMG czy Microsoft. Mogą one z sukcesem zredukować ‘back office’, wysokie koszty pracy a także koszty łańcucha dostaw, technologia blockchain może doprowadzić do kolejnej rewolucji przemysłowej.

“Każda firma prowadząca łańcuchy dostaw może czerpać korzyści z technologii blockchain, niezależnie od tego, czy jest to Nvidia, czy Intel, czy jakakolwiek firma, która korzysta z mocy obliczeniowej” – dodał Chiavarone.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 14 – 18 maja
Następny artykuł47% mieszkańców RPA planuje zainwestować w kryptowaluty
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here