Naga MarketsW analizie sprzed tygodnia (cały art. dostępny do przeczytania tutaj) opisałem sytuacje na wykresie pary CHFJPY i możliwość powstania formacji RGR… a w ostatnim zdaniu napisałem: “Ale zanim to nastąpi musimy zakończyć rysowanie prawego ramienia czyli CHFJPY powinno dotrzeć do zielonej strefy – 115.20”.


No i słowo stało się ciałem, tzn. prawe ramię zostało dokończone. Teraz aby formacja została dopełniona kurs powinien dotrzeć do linii szyi (pomarańczowa) i ją pokonać, a po skutecznym przebiciu tego poziomu (112.47) możemy oczekiwać dynamicznego ruchu na południe nawet w okolice 106.40.

Jeśli scenariusz spadkowy się zrealizuje, para będzie po drodze miała do pokonania linię trendu (niebieska) łącząca minimum z 22.09.2016 z tegorocznym minimum z 17.04. Tu może nastąpić pull back do wcześniej przebitej linii szyi formacji RGR.

CHFJPY Daily – prawe ramię gotowe, teraz czekamy na atak na linię szyi -112.47

Na wykresie H1 możemy zauważyć, że w ubiegłym tygodniu CHFJPY poruszała się w formacji trójkąta, z którego wybiła dołem pod koniec sesji piątkowej i zdążyła już zrobić szybki retest wybitego boku co również sprzyja naszemu niedźwiedziemu scenariuszowi.
Nadal oczywiście dla zleceń sprzedaży (Sell) poziomem dla Stop Lossa jest linia ramion (zielona strefa), której pokonanie może oznaczać zanegowanie spadkowego RGR-a.

CHFJPY H1- cena wybiła dołem z trójkąta i zrobiła retest wybitego boku ,teraz pora zatakowac linie szyi.

Dargo, 3.09.2017Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here