Naga MarketsBardzo interesujące “figury” rysuje para CHFJPY na wykresach tygodniowym i dziennym. Nie przepadam za parami z frankiem szwajcarskim (CHF) ze względu na jego zmienność wynikającą z nieprzewidywalnych działań SNB i dość duży spread u mojego brokera, ale patrząc ogólnie na rynek walut – czy słowo “przewidywalność” w ogóle ma racje bytu w tej branży?


Wracając do wykresów – na tygodniowym mamy wyraźnie wyrysowaną formacje RGR z ukształtowanymi ramionami na poziomie 118,58 i linii szyi na poziomie 112,47.

CHFJPY Weekly

Co ciekawe przechodząc do wykresu dziennego – również widzimy formację RGR, ale jeszcze w trakcie budowy, gdzie cała formacja jest zarazem prawym ramieniem RGR-u z wykresu tygodniowego. Prawe ramię formacji jeszcze nie zostało ukształtowane, brakuje około 100 pipsów żeby para dotarła do zielonej strefy, która jest poziomem lewego ramienia. Oba RGR-y – czyli ten z Weekly i ten z Daily mają tę samą linię szyi na poziomie 112,47 co wróży, że przełamanie tego poziomu może doprowadzić do dynamicznych spadków sięgających 600 pipsów czyli wysokość formacji RGR wykresu dziennego.

CHFJPY Daily

Ale zanim to nastąpi musimy zakończyć rysowanie prawego ramienia, czyli CHFJPY powinno dotrzeć do zielonej strefy – 115,20. Wyraźne przebicie poziomu 115,20 może zanegować całą formację RGR i para powędruje na północ. Biorąc pod uwagę, że analizujemy wykresy tygodniowy i dzienny – to może być interesujący setup na najbliższy tydzień, dwa i dłużej.

Dargo, 28.08.2017Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here