Naga MarketsFormacja głowy z ramionami (RGR) jest jedną z najpopularniejszych formacji znanych z klasycznej analizy technicznej. Ma ona zastosowanie na każdym rynku — od akcji przez kontrakty terminowe, waluty po rynki surowcowe. Każdy uczestnik tych rynków miał okazję nie raz odnaleźć ten jakże charakterystyczny kształt na wykresie.


Para CHFJPY opisana w poniedziałkowej analizie powoli, ale skutecznie po wyznaczeniu poziomu prawego ramienia zmierza do linii szyi, na ten moment ma jeszcze do przebycia 140 pipsów na południe. Być może warto zaryzykować Sell przy Stop Loss w okolicach poprzedniego szczytu na H1 – 114,80. Oczywiście najciekawsze wydarzenie przed nami i odpowiedź na pytanie jak się zachowa cena przy linii szyi 112,50. Dynamiczne przebicie daje nam duże szanse na 500-600 pipsów. Ale na to jeszcze musimy poczekać i bezpiecznie wejść w rynek po reteście poziomu 112.50 od dołu.

CHFJPY Daily RGR bliski ukończenia

GBPJPY – para popularnie zwana “rzeźnikiem” ze względu na dużą dzienną zmienność i podatność na dane makro. Na tej parze mamy w trakcie budowy odwróconego RGR, gdzie linia ramion jest już wyznaczona (zielona strefa).

Taka bycza formacja jak oRGR zwiastuje wzrosty na tej parze o ile dojdzie do przebicia poziomu tzw. linii szyi ,czyli w naszym przypadku będzie to (niebieska) strefa w okolicy 143.00-143.20. Jeśli do takiego przebicia strefy szyi dojdzie, możemy być świadkami 400 pipsowego rajdu odpowiadającego wysokości formacji RGR, czyli celem może być poziom 147.00.

GBPJPY H4

Dargo, 06.09.2017Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here