Naga MarketsNotowania pary walutowej CHFJPY zaczęły się dynamicznie osuwać w drugiej połowie kwietnia. W ramach spadków kurs franka do jena pokonał dwa kluczowe wsparcia przy 110,50 oraz w okolicach 109,13.

Wymienione wyżej poziomy odegrały istotną rolę w trakcie korekty, która rozpoczęła się w dołku z 9 maja br. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, kurs po odbiciu zdołał przetestować nowy opór blisko 110,50. W wyniku pozytywnego testu, cena odbiła do do 109,13.

Donald Trump umacnia jena japońskiego

Wsparcie na 109,130 utrzymywało notowania przez prawie miesiąc, a od góry były one ograniczone przez strefę oporu w obrębie 110,00. Sytuacja zmieniła się podczas wczorajszej sesji, kiedy jen japoński znacznie zyskał na wieść o wprowadzeniu przez Donalda Trumpa kolejnych taryf importowych na Chiny.

W rezultacie, para walutowa CHFJPY pokonała nie tylko wsparcie horyzontalne przy 109,13, ale także linię trendu widoczną poniżej. Obecnie strefa tworzona przez te poziomy stanowić opór w przypadku ewentualnych cofnięć. Z kolei kontynuacja spadków może prowadzić ceny w okolice 107,60, gdzie wypada dołek z maja 2019 r.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs franka do jena (CHFJPY) - wykres dzienny - 2 sierpnia 2019
Kurs franka do jena (CHFJPY) – wykres dzienny – 2 sierpnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here