Naga MarketsKurs pary walutowej CHFJPY od dłuższego czasu porusza się na północ. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy jednak, że popyt miał ogromny problem z pokonaniem technicznego oporu w okolicy poziomu 115.20. Pomimo trwających od grudnia 2016 roku licznych testów strefa ta została pokonana dopiero pod koniec czerwca br. Okazuje się zatem, że kupujący potrzebowali aż pół roku by móc pokonać ten opór a gdy to się udało, podaży wystarczył zaledwie miesiąc by sprowadzić kurs ponownie poniżej 115.20.

Na skutek trwających od 12 lipca br. spadków rynek dotarł w okolice lokalnego (niebieskiego) wsparcia 112.60, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty sprawiły, że kurs po raz kolejny dotarł w okolice poziomu 115.20, gdzie ponownie pojawiła się reakcja podażowa. W owym momencie wiele wskazywało na to, że możemy być świadkami tworzenia się prawego ramienia pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR) i do jej pełnego potwierdzenia brakuje już tylko wybicie lini szyi znajdującej się w okolicy wspomnianego już poziomu 112.60.

Jak się jednak ostatecznie okazało, spadki nie zbliżyły się nawet do linii szyi. W zamian za to, w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której rynek po raz drugi pokonał poziomu 115.20. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować te wzrosty, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania lipcowych maksimów.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u Brokera HotForex

CHFJPY Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin: kupuj gdy leje się krew
Następny artykułDudley: Huragan cudownym lekarstwem na problemy gospodarcze
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here