Naga MarketsChesapeake Energy: pionier ropy z łupków w USA bankrutujeChesapeake Energy, spółka zajmująca się wydobywaniem ropy naftowej byłą pionierem wiodącym amerykańską rewolucję łupkową. Niestety, z uwagi na trudną sytuację w branży i na światowych rynkach wywołaną pandemią koronawirusa, spółka została zmuszona do złożenia wniosku upadłościowego.

  • Założony w 1989 roku Chesapeake Energy był liderem rewolucji ropy naftowej wydobywanej z łupków w USA.
  • Spółka w niedzielę złożyła wniosek “Chapter 11” oznaczający ubieganie się o ochronę upadłościową.
  • Powodem bankructwa Chesapeake Energy jest zadłużenie przekraczające 7 mld dol. oraz fatalna sytuacja na światowych rynkach.

Chesapeake: pandemia gwoździem do trumny

Chesapeake Energy zmaga się z wysokim zadłużeniem, które jest zmorą dla spółki już od długiego czasu. Już w maju przedstawiciele firmy ostrzegali, że Chesapeake ma problemy z utrzymaniem długoterminowych zdolności finansowych.

Złożenie wniosku “Chapter 11” ma być dla Chesapeake początkiem nowej drogi, która ma poprzez restrukturyzację zniwelować 7 mld dol. zadłużenia. Spółka zabezpieczyła już finansowanie w wysokości 925 mln dol., które ma pozwolić na przetrwanie w trakcie postępowania upadłościowego. Chesapeake osiągnęło także zasadnicze porozumienie z wybranymi obecnymi pożyczkodawcami na 2,5 mld dol. finansowania oraz zamierza pozyskać 600 mln dol. poprzez zabezpieczoną emisję akcji.

– Gruntownie reformujemy strukturę kapitału i model biznesowy Chesapeake, aby odnieść się do naszych słabości finansowych i skupić się na naszej mocnej operacyjnej stronie – stwierdził w oświadczeniu CEO Chesapeake, Doug Lawler.

Zobacz również: Ropa WTI zaczyna tydzień od spadków. Koronawirus nie odpuszcza tłumiąc popyt

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Chesapeake: tragicznie niskie poziomy notowań

Bankrutuje amerykański pionier wydobycia ropy, akcje spółki szorują po dnie
Notowania Chesapeake Energy. Źródło: tradingview.com

Kurs akcji Chesapeake Energy już od lat znajduje się w bardzo silnym trendzie spadkowym. Rekordowy szczyt notowań spółki to 13880 dol. za akcję z 2 lipca 2008 roku, co oznacza, że obecny poziom 11,85 dol. na akcję jest ponad 1171 razy niżej niż maksimum osiągnięte przez spółkę.

Bankrutuje amerykański pionier wydobycia ropy, akcje spółki szorują po dnie
Notowania Chesapeake Energy. Źródło: stooq.pl

Jeśli spojrzymy na notowania w ciągu ostatnich 52 tygodni, to akcje Chesapeake Energy z poziomu 430 dol. spadły aż o 3528.7%

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here