Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemSpółka tworząca gry mobilne, Cherrypick Games podczas dzisiejszej sesji opublikowała raport finansowy za I kwartał 2019 roku, w którym wskazuje, że zysk netto wyniósł 0,3 mln złotych, podczas gdy przychody kształtowały się na poziomie 1 mln. EBITDA spółki odnotowała poziom 0,5 mln zł. Spółka rośnie dziś blisko 2 procent. 


Deweloper gier mobilnych – znany z gier takich jak My Spa Resort, Cherrypick Games opublikował dziś raport za pierwszy kwartał obecnego roku. Wyniki nie są wybitnie dobre, jednak inwestorzy optymistycznie odbierają aktualny wzrost i poprawę wskaźników – co widoczne jest po wykresie spółki, która rośnie dziś blisko 2 procent.

wykres Cherrypick D1 15.05.2019
Cherrypick D1 15.05.2019

Raport spółki wskazuje, że deweloper mocno skupia się na dalszym rozwoju flagowej gry My Spa Resort, dostępnej dla smartphone’ów z poziomu Sklepu Google. To właśnie na tym produkcie koncentrują się w tym momencie deweloperzy wskazując, że dotychczas doszło do wgrania trzech dużych aktualizacji oraz znacznej poprawy monetyzacji gry.

Orbex

Jak podaje prezes spółki, Marcin Kwaśnica: “My Spa Resort jest bardzo dobrze zaprojektowanym produktem, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom graczy. Tytuły w modelu game as a service wymagają od deweloperów ciągłej pracy i dostarczania użytkownikom nowych treści, tzw. life operations. W My Spa Resort ten proces działa już bardzo sprawnie, choć ciągle go optymalizujemy i dopasowujemy pod graczy.

W tym momencie spółka jednak nie wykazuje tendencji zmiany obecnego trendu – nadal postrzegana jest przez inwestorów jako spółka obarczona ryzykiem relatywnie wąskiego rynku. Aby spółka ponownie powróciła do wzrostów, musiałaby przekroczyć poziom 17,41 euro za akcje, co w chwili obecnej stanowi bardzo odległy poziom – jednak niezbędny, aby móc ponownie mówić o powrocie kupujących.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here