Naga MarketsCherrypick Games wygrywa kluczowy proces. Akcje silnie w górę - zapiski giełdowego spekulantaProducent gier Cherrypick Games odnotował w ostatnich dniach bardzo silne odbicie. Powodem była informacja, że spółka zawarła porozumienie rozliczeniowe z Kuu Hubb Oy. Warto dodać, że spółka walczyła o to porozumienia przed Trybunałem Arbitrażowym w Helsinkach. Na mocy porozumienia, ustalono harmonogram spłat, który łącznie opiewa na ponad 9,25 mln zł. Pierwsza rata, którą otrzyma Cherrypick Games wyniesie ponad 3,3 mln zł. Jednocześnie warszawskie studio w dniu zawarcia porozumienia przestało być odpowiedzialne za utrzymanie techniczne i rozwój gry My Hospital.

  • Cherrypick Games wygrywa proces przed Trybunałem Arbitrażowym w Helsinkach
  • Spółka uzyska około 9,25 mln zł
  • Na wykresie moce odbicie notowań

Do Cherrypick Games powróci także kwota 900 tys. zł, która przez ostatni rok była zamrożona na rachunku fińskiego komornika. Całość sprawy dotyczyła przeniesienia praw do gry My Hospital. W zawartym porozumieniu strony uregulowały także zakończenie wzajemnych relacji wynikających z umowy sprzedaży gry My Hospital. Na mocy tych ustaleń Cherrypick Games otrzyma jednorazowe wynagrodzenie w kwocie 550 tys. euro płatne do 31 maja 2021 roku. Jest to najkorzystniejszy z możliwych wyroków.

Atak na kluczowy opór

Warto też dodać, że w między czasie spółka nawiązała współpracę ze znacznie większymi podmiotami jak Huuuge Games, Skillz, Inc., czy YODO1 Ltd. Teraz spółka skupi się w pełni na produkcji nowych gier oraz na przejściu na rynek główny GPW. Zwyżka zatrzymała się w rejonie 60 zł, co stanowi pewien opór, aczkolwiek nadal na tle historycznym wycena nie jest wysoka.

cherrypick games


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here