Naga MarketsCherrypick Games rozmawia z kilkoma partnerami w zw. z przeglądem opcji strateg.Warszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Cherrypick Games prowadzi z kilkoma partnerami rozmowy w ramach przeglądu opcji strategicznych, koncentruje się również na rozmowach dotyczących finansowania bieżących prac, podała spółka.

“W ramach przeglądu opcji strategicznych prowadzimy rozmowy z kilkoma partnerami o różnym profilu i skali działalności. Rozmawiamy z nimi o bardzo różnych możliwych scenariuszach. Wszystkie z nich są otwarte” – powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica, cytowany w komunikacie.Na początku września Cherrypick Games złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości Kuu Hubb Oy. Decyzja była efektem braku spłaty trzeciej raty należności wynikających z zawartej z fińską spółki ugody. Spółka będzie kontynuować dochodzenie swoich należności, jednak czeka na wiarygodne informacje dotyczące stanu finansów swojego dłużnika i podjęła decyzję o stosownym odpisie, przypomniano.

Cherrypick Games zanotował w trzecim kwartale br. 266 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Spółka dokonała w tym okresie odpisu na zaległe należności od fińskiego Kuu Hubb Oy, co przełożyło się na stratę netto w wysokości 3,39 mln zł. Zespół aktualnie pracuje nad trzema projektami, wskazano także.

“Cherrypick Games ma dziś niewielki, ale mocny zespół, który wspomagany przez outsourcing, pracuje nad trzema nowymi projektami. Jeden z nich to ‘Golf Hero’ na platformę naszego partnera Skillz, kolejny należy do kategorii ‘merge’, a trzeci dedykowany jest na jedną z dużych platform subskrypcyjnych. Ten ostatni tworzymy w bliskiej współpracy z właścicielem tej platformy. Już na etapie soft launch znajduje się gra ‘Solitaire Golf'” – dodał Kwaśnica.

Narastająco do września br. spółka wypracowała 812 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży, z czego 266 tys. zł w samym III kwartale. Rok temu było to odpowiednio 2,8 mln zł oraz 737 tys. zł. Spółka odnotowała stratę operacyjną w kwocie 3.57 mln zł wobec 2,1 mln zysku przed rokiem.

Cherrypick Games to deweloper specjalizujący się w produkcji gier casualowych free2play oraz mobilnych gier e-sportowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here