Naga MarketsCherrypick Games [CHP], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaNotowany na NewConnect producent gier mobilnych Cherrypick Games, poinformował wczoraj o wynikach za cały 2020 rok. W tym okresie spółka odnotowała ponad 1,32 mln zł zysku netto wobec 2,99 mln zł straty rok wcześniej. W tym czasie przychody ze sprzedaży wyniosły 3,16 mln zł. Sama więc sprzedaż gier cieszy mniej, niż zysk netto, na który wpływ miał wygrany proces z fińskim producentem gier Kuu Hubb Oy. W raporcie zaksięgowane zostały częściowe spłaty zasądzonej kwoty. Po południu, spółka podała, że wpłynęła kolejna część, tym razem 150 000 euro. W komunikacie do wyników skupiono się najbardziej na licznych umowach współpracy i planach na najbliższe czasy.

    • Cherrypick Games z 1,32 mln zł zysku netto w 2020 roku
    • Ultimate Games z nowym projektem

Tu warto podkreślić, że spółka współpracuje z największymi w branży czyli choćby niedawnym debiutantem na GPW – Huuuge Global, a także z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO1 i amerykańskim wydawcą produkcji mobilnych w wersji e-sportowej – Skillz Inc. W styczniu Cherrypick Games poinformowało także o rozpoczęciu współpracy z Pixel Trapps nad rozwojem gier na urządzenia mobilne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niebawem efekty licznych umów współpracy

Miesiąc później spółka podpisała umowę z Forestlight Games na wydanie jednej ze swoich najpopularniejszych gier – My Spa Resort – w wersji na Nintendo Switch. Spółka coraz mocniej w chodzi też w e-sport i pierwsze efekty współpracy z globalnymi podmiotami mają być niebawem widoczne. Od roku mamy umiarkowany trend wzrostowy. Jeżeli tendencja się utrzyma, wykres tygodniowy sugeruje zwyżkę do okolic 60 zł, gdzie mamy istotniejszy opór.

cherrypick games


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W kanale wzrostowym

Odbicie notowań miało wczoraj miejsce także na akcjach Ultimate Games. Generalnie, sektor gamingowy podlegał korekcie w ostatnim czasie i dopiero wczoraj pojawiły się pierwsze próby zakończenia spadków. Kurs Ultimate Games porusza się w kanale wzrostowym i obecnie cena reaguje przy dolnej krawędzi. Wydaje się więc, że z tego miejsca popyt może powalczyć o większe odbicie. Wczoraj spółka poinformowała o zawiązaniu trzech nowych spółkach z trzema spółkami z grupy kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami.

ultimate games

Działalność nowych firm: NPC Games, G11 oraz Grande Games, będzie skoncentrowana na produkcji wieloplatformowych gier komputerowych. Celem Ultimate Games jest dywersyfikacja działalności pod kątem realizowanych projektów i sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadam pakiet akcji rzędu 30-40%. Premiery nowych gier wydanych przez nowo powołane spółki mają odbywać się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones wykres | płatność blik co to | kurs eur usd | lotos giełda | kursy funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here