Naga MarketsCherrypick Games [CHP], Neuca [NEU] – Gorące spółki dniaCherrypick Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, opublikował we wtorek raport za trzeci kwartał. Okres ten okazał się najlepszych w całej historii spółki. Firma odnotowała w tym czasie 3,2 mln zł zysku netto (rok temu zaledwie 0,1 mln zł). W dużej mierze jednak na wynik wpływ miała pierwsza transza zaległych należności od fińskiego producenta gier Kuu Hubb Oy, który niedawno przegrał w sądzie sprawę z Cherrypick. Kolejne raty spółka otrzyma w grudniu (w sumie 11,4 mln zł). Środki te mają pozwolić na wejście na wyższy poziom, podobnie jak zawarte umowy z globalnymi partnerami.

  • Cherrypick Games otrzymuje kolejne transze zaległości
  • Współpraca globalnymi partnerami ma przynieść spółce sukces
  • Neuca wyceniona na 620,90 zł

Obecnie Studio pracuje nad rozwojem nowym tytułów, w tym gry Solitaire Adventure Journey, którą realizuje z Huuuge Games. Zdaniem spółki, gra ma olbrzymi potencjał. Cherrypick Games nawiązał także współprace z globalnym graczem e-sport platformą Skillz. Warto dodać, że ta firma niezwykle rzadko współpracuje z zewnętrznymi studiami.

Te artykuły również Cię zainteresują

Nadchodzi dobry czas dla Cherrypick Games?

W 2021 roku spółka planuje debiut Crime Stories Intractive Novel, badanie potencjału kolejnego pomysłu – Golf Hero – przy współpracy ze Skillz, Inc. (wersja e-sport) i otwarcie kolejnego kanału monetyzacji My Spa Resort na rynku chińskim. Na wykresie nadal mamy spory potencjał do wzrostu, obecnie wszystko wskazuje na ruch w kierunku 60 zł.

cherrypick games

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Neuca na maksimach

Podczas wtorkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla farmaceutycznej spółki Neuca. Analitycy podnieśli wycenę do 620,90 zł, zalecając kupno akcji. “I kwartał br. okazał się bardzo dobry (49 mln zł zysku netto), wyniki finansowe spółki za II kwartał były przyzwoite (30 mln zł zysku netto), a w III kwartale oczekujemy dalszej poprawy i spodziewamy się 35 mln zł zysku netto” – to główne powody podniesienia wyceny.

neuca

W ocenie analityków, Neuca powinna być beneficjentem znaczącego wzrostu udziału w rynku pod wpływem rozbudowy sieci wirtualnych, które na koniec drugiego kwartału br. skupiały łącznie 2.625 aptek w programach Partner+, Partner oraz IPRA. Spółka jest też aktywna na polu fuzji i przejęć w segmencie badań klinicznych np. przejęła 40% udziałów w KFGN z siedzibą w Niemczech czy 100% udziałów przez podmiot zależny w hiszpańskiej firmie CRO Experior. Neuca zamierza zająć pozycję lidera na europejskim rynku badań klinicznych, co powinno poprawiać wyniki w kolejnych latach. Na wykresie kurs osiągnął we wtorek wycenę z rekomendacji, być może więc zbliża się okres korekty.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here