Naga MarketsCherrypick Games [CHP], Medinice [ICE] – Gorące spółki dniaNotowany na NewConnect, producent gier Cherrypick Games mocno spadał podczas wczorajszej sesji, jednak kolejny raz wybronione zostało wsparcie w rejonie 35-36 zł. Technika może dawać nadzieje na kolejne odbicie, jednak ostatnio mamy słabe obroty, a także sytuacja w szeroko pojętym gamingu jest od początku roku korekcyjna. Spółka zapowiedziała wczoraj, że zamierza być wydawcą pierwszego wyboru dla zewnętrznych developerów w branży gier mobilnych i globalnym liderem, jeżeli chodzi o ten segment na platformie Skillz. Zdaniem prezesa spółki, nadchodzące premiery gier powinny poprawić sytuację firmy, dodał że przez ostatni rok spółka realizowała nową strategię, która zakłada współpracę z globalnymi podmiotami.

    • Huuuge Games idzie na duże zakupy. Cherrypick Games jednym z celów?
    • Medinice udanie kończy kolejny etap badań

Tu rzeczywiście, strategia została w 100% zrealizowana. W drugiej połowie roku mają nadejść wymierne efekty nawiązanych współpracy. Obok Skillz warto tez wspomnieć o Huuuge Games, który niedawno zadebiutował na GPW. Trzeba mieć na uwadze, że strategia Huuuge zakłada liczne akwizycje. W ostatnim wywiadzie udzielonym PAP Biznes, prezes Anton Gauffin potwierdził, że nawet 95% środków pozyskanych z emisji akcji trafi na przejęcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wsparcie nadal działa

Kwota ta ma zostać wykorzystana w ciągu 1,5 roku. Z uwagi na to, jakim segmentem branży interesuje się Huuuge, nie dziwią coraz częstsze plotki o tym, że właśnie Cherrypick Games może znaleźć się w kręgu zainteresowań. Huuuge przyznaje, że obserwuje aż 60 podmiotów, z czego 10 jest na krótkiej liście. Na razie jednak nie wiadomo, jakimi konkretnie firmami interesuje się Huuuge.

cherrypick games


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W trendzie wzrostowym

Od kilku dni zwyżkują notowania biotechnologicznej półki Medinice z małego parkietu. Kurs od ponad roku porusza się w trendzie wzrostowym, a obecnie może kończyć się korekta, która cofnęła cenę na poziom wcześniejszych maksimów. Wczoraj spółka podała, że zakończyła pierwszą część II etapu badań przedklinicznych (faza przewlekła) na zwierzętach w projekcie systemu do krioablacji kardiochirurgicznej CoolCryo. Druga część badań fazy przewlekłej ma zakończyć się w czerwcu.

medinice

W pierwszym rzędzie celem badania była ocena bezpieczeństwa zastosowania wyrobu medycznego CoolCryo, natomiast celem drugiego rzędu była ocena skuteczności zastosowania wyrobu medycznego CoolCryo. Przeprowadzone we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym badania zostały ocenione pozytywnie – poinformowano. Zdaniem prezesa firmy, dotychczasowe badania dowodzą, że produkt ma szanse na komercyjny sukces w skali globalnej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin akcje | s&p 500 notowania | prognozy bitcoin | kurs dolara prognozy | notowania euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here