Naga MarketsCherrypick Games [CHP], Famur [FMF] – Gorące spółki dniaNotowania Cherrypick Games, spółki z branży gamingowej, próbują wzrastać od kilku dni. Ostatni okres przyniósł długo wyczekiwaną decyzję przez akcjonariuszy, dotyczącą rozpoczęcia przeglądu opcji strategicznych. Już sporo wcześniej mówiło się bowiem o możliwym wejściu do spółki większego inwestora. Firma rozważy m.in. rozmowy z partnerami na temat połączenia oraz dokapitalizowanie poprzez podwyższenie kapitału zakładowego.

W poniedziałek Cherrypick Games poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z Movie Games w sprawie ustalenia warunków połączenia spółki z grupy kapitałowej Movie Games z Cherrypick Games. Nieoficjalnie mówi się o połączeniu z przejętym niedawno Infoscanem czyli Movie Games Mobile, gdyż oba podmioty, tak jak Cherrypick produkują gry mobilne.Szanse na odbicie

„Przedmiotowe warunki będą odzwierciedlały istotne założenia przyszłego procesu w sposób, który umożliwi wykonanie przedmiotu listu intencyjnego w sposób najbardziej adekwatny prawnie i ekonomicznie w najlepszym możliwym terminie i przy maksymalizacji korzyści dla akcjonariuszy łączonych podmiotów” – podano w komunikacie. Taka informacja daje szanse na odbicie notowań Cherrypick, tym bardziej, że kurs znajduje się blisko historycznego minimum. Najbliższym celem powinien być poziom przynajmniej 25 zł.

cherrypick games


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Kolejna fala wzrostowa

Analitycy DM BOŚ podnieśli rekomendację dla Famuru do „kupuj” z „trzymaj”, podwyższając cenę docelową akcji spółki do 3,2 zł z 2 zł wcześniej. Taka wycena oznacza spory potencjał wzrostu kursu, który obecnie porusza się znacznie poniżej 3 zł. „Nasze nastawienie do Famuru jest obecnie pozytywne, gdyż spodziewamy się wyraźnej poprawy w branży w przyszłym roku” – napisano w raporcie. Poprawa ma wynikać z ciekawej sytuacji na rynku surowców. „Warunki makroekonomiczne oceniamy jako najlepsze z dotychczas obserwowanych dla petrochemii, chemikaliów, miedzi, stali czy gazu. Ma to wpływ również na ceny węgla, które z dnia na dzień osiągają coraz wyższe poziomy, dodatkowo napędzane przez wysokie ceny energii elektrycznej i ceny CO2” – podano w uzasadnieniu.

famur

„Nie jest to stan, który utrzyma się w dłuższym okresie, jednak skala ostatniej poprawy na rynku energetycznym i surowcowym sugeruje, że korzystne warunki utrzymają się przez co najmniej kilka kwartałów i wydaje się jedynie kwestią czasu, kiedy branża maszyn górniczych na tym skorzysta. Naszym zdaniem, zasadne jest oczekiwanie widocznej poprawy skor. EBITDA spółki już w 2022 roku” – uważają eksperci.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq notowanie | kernel giełda | akcje oncoarendi | dino notowania | celon kurs | mercator medical akcje | kurs asseco |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here