Naga MarketsChciały odzyskać rachunek z bitcoinami. Użyły broni i... elektrycznego pastuchaW amerykańskim mieście Killingly, w stanie Connecticut doszło do aresztowania dwóch kobiet. Zarzuca im się między innymi napaść, kradzież, pobicie z użyciem broni oraz… elektrycznego pastucha. Motywem napaści był rachunek bitcoinowy, którego zawartość stanowiła rzekomo własność jednej z napastniczek.

Ofiary napaści, która miała miejsce w ich własnym domu, w marcu br. zostały nie tylko okradzione, ale także bite bronią oraz atakowane elektrycznym pastuchem. Jak podała lokalna policja, incydent był tragiczną kulminacją sporu o rachunek, na którym zdeponowane były bitcoiny.

Jednak z ofiar otworzyła rachunek dla jednej z domniemanych napastniczek, 59-letniej Monique Delannoy-Jodoin. Wcześniej Delannoy-Jodoin była już objęta dochodzeniem w sprawie sprzedaży narkotyków oraz ich dostawy za pośrednictwem systemu pocztowego. Być może konto bitcoinowe służyło jej do odbierania należności za sprzedane narkotyki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Krypto-przestępczość

Wiele osób skrytykowało fakt, że kryptowaluta może być wykorzystywana do prania brudnych pieniędzy, biorąc pod uwagę, że znacznie trudniej jest ją wyśledzić niż tradycyjną walutę fiducjarną.  Cały sektor krypto jest często oskarżany o oszustwa, a nawet organizowane są międzynarodowe grupy zadaniowe w celu zwalczania ICO na całym świecie.

Jest to nadal rzadki, ale coraz częściej występujący przypadek, w którym brutalne przestępstwo powiązane jest z kryptowalutami. Faktycznie, nie jest to jedyny tego typu incydent, który miał miejsce w związku z bitcoinem. Na początku tego roku w Miami, doszło bowiem do strzelaniny, której kontekst stanowiła nieudana transakcja bitcoinów.

Według policji, Monique Delannoy-Jodoin chciała od swojej ofiary pieniędzy oraz hasła do rachunku, na którym przetrzymywane były bitcoiny. Ostatecznie została oskarżona m.in. o wtargnięcie do domu, ryzyko utraty zdrowia przez dziecko, kryminał trzeciego stopnia, napaść drugiego stopnia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zakłócenie miru domowego drugiego stopnia, użycie broni w przestępstwie oraz kradzież szóstego stopnia.

Zobacz też: Stracili wszystkie kryptowaluty…postanowili kupić więcej

Druga z zatrzymanych kobiet, Beatriz Viruet został oskarżony o wtargnięcie do domu, rabunek pierwszego stopnia i zakłócenie miru domowego drugiego stopnia. Kaucja jaką wyznaczono dla Delannoy-Jodoin wyniosła $250.000, natomiast Viruet opiewa na 100.00 USD. Obie kobiety mają stawić się w najbliższy poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Danielson.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here