Naga MarketsPaweł Cymcyk mówi o zaletach kariery maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego

Myśląc o karierze w finansach, uzyskaniu licencji maklera papierów wartościowych lub doradcy inwestycyjnego, swoją karierę najlepiej warto zacząć jak najwcześniej, twierdzi Paweł Cymcyk będący Prezesem Związku Maklerów i Doradców (ZMID). Jego zdaniem z podjęciem decyzji nie warto czekać do zakończenia edukacji tylko już w trakcie studiów, co potwierdza rynkowe zapotrzebowanie pracodawców.


Makler giełdowy – zdaniem Pawła Cymcyka opłaca się nim zostać

Jakie cechy musi posiadać osoba, która chce rozpocząć karierę na rynku finansowym i kapitałowym? Jakie możliwości i perspektywy stoją przed młodymi ludźmi, którzy chcą wkroczyć na tą ścieżkę zawodową? O tym czy warto dzisiaj być maklerem lub doradcą inwestycyjnym Cezary Andrzejczyk rozmawiał z Pawłem Cymcykiem, Prezesem ZMiD, który jest zdania, że jest to bardzo ciekawa i rozwojowa ścieżka kariery, którą opłaca się podążać, zaczynając swoją przygodę już jak najwcześniej.

Pracodawcy pozostający z nami w kontakcie, szukający kandydatów do pracy, bardzo często chcą zatrudniać osoby na okres testowy i nie w pełnym wymiarze godzin, żeby trochę się poznać i nakreślić warunki współpracy. W efekcie studia są najlepszym momentem, aby wejść w taką formę zatrudnienia i spróbować swoich sił w różnych miejscach, na giełdzie papierów wartościowych, w bankach, butikach inwestycyjnych, domach maklerskich, funduszach i wszystkich tych podmiotach, które otaczają giełdę” – komentuje na antenie Comparic24.tv Paweł Cymcyk.

Związek Maklerów i Doradców pomaga w poszukaniu pracy

Celem ZMiD jest między innymi ułatwienie osobom wchodzącym jak i obecnym na rynkach finansowych budowanie kariery i kojarzenie pracodawców z pracownikami. Związek oferuje również certyfikowane szkolenia i kursy, które pozwalają zdobyć dodatkowe doświadczenie.

“Realizujemy szkolenia i kursy stacjonarne oraz internetowe. Od ponad 20 lat przygotowujemy kandydatów do egzaminów organizowanych przez KNF. Dzięki nam licencję uzyskało ponad 580 Maklerów Papierów Wartościowych oraz ponad 150 Doradców Inwestycyjnych. Opracowaliśmy specjalny kurs doszkalający dla wszystkich osób z tytułem CFA lub CIIA, który przygotowuje do specjalnego sprawdzianu umiejętności pozwalającego tym osobom uzyskać licencję Doradcy Inwestycyjnego. Jako jedyni w Polsce posiadamy akredytację do przeprowadzania międzynarodowego egzaminu CIIA” – wynika z informacji na stronie ZMiD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here