Naga MarketsChcesz uniknąć konieczności płacenia wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Chciałbyś ochronić osobiste mienie, oddzielając je od majątku firmy?
Zależy Ci, by zyskać prestiż i zaufanie w oczach partnerów biznesowych?
Doskonałym sposobem na osiągnięcie Twoich celów będzie założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak to zrobić? Sprawdźmy.

Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością niesie za sobą szereg zalet.

Jedną z najważniejszych jest ograniczona odpowiedzialność udziałowców. W praktyce oznacza to, że w przypadku nietrafionych inwestycji spółki, wspólnicy odpowiadają finansowo jedynie do wysokości wniesionego kapitału. Ich osobisty majątek jest więc należycie chroniony.

Prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nie będziesz musiał także odprowadzać składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dzięki temu zaoszczędzisz ponad 11 000 tys. zł w skali roku.

Jak założyć spółkę z o. o.?

Zarejestrowanie spółki z o. o. jest możliwe na 2 sposoby. Pierwszy z nich to podpisanie umowy notarialnej. Kolejny – założenie spółki przez internet, przy użyciu trybu S-24.

Tradycyjna procedura rejestracji spółki wymaga podpisania aktu notarialnego, wniesienia wkładu na pokrycie kapitału zakładowego (minimum to 5000 zł) w pieniądzu lub naturze (aport). Po podpisaniu umowy spółki konieczne jest również zgłoszenie podmiotu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz wizyta w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie. Niezbędne będzie również zgłoszenie firmy do VAT-u (VAT-u UE). Niestety, czas rejestracji podmiotu w tradycyjny sposób może wynosić w naszym kraju od kilku do kilkunastu tygodni. Dla osób, które chcę zrealizować dochodowe inwestycje, które nie mogą czekać może być to sporą niedogodnością.

Od 2012 roku przedsiębiorcy mogą również zarejestrować spółkę przez internet, przy użyciu formularza S-24. Jak tego dokonać? Aby założyć spółkę on-line, skorzystaj z platformy, udostępnionej przez Ministerstwo Sprawiedliwości (ems.ms.gov.pl). Każdy ze wspólników powinien założyć własne konto, a umowę podpisać przy pomocy elektronicznego podpisu. Co ważne, zakładając spółkę w trybie S-24 możliwe jest wniesienie jedynie finansowego kapitału. Nie może być to aport.

Alternatywa? Zakup gotowego podmiotu

Alternatywą dla samodzielnej rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może być zakup gotowego podmiotu. Dlaczego warto zdecydować się na taki ruch?

Zakup gotowej spółki umożliwia rozpoczęcie działalności właściwie z dnia na dzień. Dla przedsiębiorców, którym zależy na czasie może być to bardzo istotne – podpowiada pracownik niezależnej firmy konsultingowej McCarthy & Taggart Group, zajmującej się zakładaniem i sprzedażą gotowych spółek.

Koszty założenia spółki – tradycyjnie i przez internet

Jeśli zarejestrujesz spółkę w tradycyjny sposób, będziesz miał obowiązek uiszczenia taksy notarialnej. Jej wysokość zależy od kwoty kapitału. W przypadku 5000 zł będzie to 160 zł + vat.

Koszt złożenia wniosku do KRS wyniesie 500 zł, a opłata za ogłoszenie w MSiG – 100 zł.

Niezbędne będzie również uiszczenie podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,5% kapitału zakładowego. Podstawę jego wymiaru możesz zmniejszyć o:

* koszt stworzenia umowy spółki z o.o. w formie aktu notarialnego i jej odpisów,

* koszt wpisu do KRS,

* koszt ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Rejestrując spółkę w trybie S24 będziesz zobowiązany do uiszczenia preferencyjnej stawki opłaty za wpis do KRS (250 zł) oraz opłaty za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (100 zł).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here