Naga MarketsInwestowanie w Bitcoin

Gdy temat rozmów zbacza na kwestię kryptowalut, pierwsze co przychodzi na myśl to tajemniczy i pociągający Bitcoin. Kryptowaluta, która tak naprawdę rozpoczęła cały trend i którą interesują się miliony na całym świecie sprawiając, że BTC nabrało zdumiewającej wartości szybciej niż jakiekolwiek inne aktywo w historii. Jeśli chcesz być częścią tego świata, świata Bitcoina i kryptowalut, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć swoją przygodę.


Od zera do bohatera

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest zrozumienie podstaw na których został stworzony Bitcoin. Jest to aktywo zdecentralizowane co znaczy, że żaden bank centralny ani rząd nie jest w stanie regulować ilości Bitcoina. Ta kryptowaluta regulowana jest przez samych użytkowników, którzy nieustannie dodają do puli coraz mniejsze ilości tej kryptowaluty. Plan jest taki, aby w 2109 roku na całym świecie zgromadzić 21 milionów Bitcoinów. Szacuje się, że obecny zasób tej kryptowaluty sięga 15,5 mln.

Spróbujmy zrozumieć co jest przyczyną tak spektakularnych wzrostów wartości Bitcoina jakie obserwowaliśmy na przestrzeni lat. W początkowej fazie swojego istnienia Bitcoin nie był zbyt popularny. Był zarezerwowany w gruncie rzeczy dla swoich twórców i niewielkiej grupy sympatyków takiego rozwiązania. Do dziś wspomina się pierwszą transakcję jakiej dokonano za pomocą Bitcoina. W 2010 roku zakupiono dwie tacki pod pizze za kwotę dziesięciu tysięcy BTC. Dziś wartość tych tacek wyceniana byłaby na ponad 9 milionów USD!

W momencie gdy coraz szersza grupa przedsiębiorców zaczęła akceptować zapłatę w Bitcoinach zainteresowanie całkowicie zdecentralizowaną i wirtualną walutą zaczęło rosnąć. Popyt na Bitcoin podążył za nim.

Bitcoin jak inwestować

W ciągu kolejnych lat, wycena Bitcoina zachowywała się podobnie do kolejki górskiej. Pojawił się pierwszy historyczny szczyt po który nastąpiła masowa wyprzedaż BTC. Po krótkim czasie ponownie widzieliśmy szczyt, tym razem już na wyższym poziomie. Sytuacja się powtarzała do pewnego czasu.

W 2013 roku odnotowaliśmy szczyt, który przez długi czas nie został pokonany przez wykres BTC. Dopiero pod koniec 2016 popyt zdołał wywindować kurs BTC na wyższe poziomy. Kryptowaluta, która do tej pory traktowana była jako egzotyczna ciekawostka zaczęła być postrzegana jako okazja inwestycyjna.

Co więcej, coraz szersza grupa inwestorów zaczęła postrzegać BTC jako bezpieczną przystań podobną do złota. W odróżnieniu do tradycyjnych walut, których wartość rynkowa jest zależna od zmian w prognozach gospodarczych poszczególnych państw, na Bitcoina nie wpływa tak naprawdę jedynie poziom popytu rynkowego. Świetnym przykładem tej zależności jest masowy odwrót chińskich inwestorów w stronę Bitcoina, gdy wartość juana zaczęła drastycznie spadać.

Inwestycje w Bitcoin

Co należy zrobić by rozpocząć inwestycje w Bitcoin? Po pierwsze, warto mieć na względzie, że pojedynczy coin BTC jest dość cenny – w pierwszym tygodniu marca jego cena sięgała 1250 dolarów amerykańskich. Dlatego warto zainteresować się ofertą większych brokerów, takich jak eToro, którzy umożliwiają obrót ułamkami jednego Bitcoina sprawiając, że handel stanie się znacznie przystępniejszy.

Drugą ważną sprawą jest znalezienie zyskownej strategii, działającej na rynku BTC i trzymanie się jej zasad. Bitcoin jest aktywem cechującym się wysoką zmiennością i mądrym posunięciem jest przetestowanie naszych działań na rachunku demonstracyjnym. Inną, alternatywną ścieżką jest zaufanie doświadczeniu innych traderów, takich jak choćby @jaynemesis, którego można znaleźć w eToro Discovery Tool.

Rozpocznij handel na BTC z eTorosprawdź warunki i zarejestruj się za darmo >>>

Tak jak na pozostałych platformach transakcyjnych, inwestując w Bitcoin możesz zarówno kupić BTC (otworzyć longa), lub też go sprzedać (otworzyć krótką pozycję). Nie istnieje właściwa strategia w handlu Bitcoinem i najważniejszym elementem każdej z nich powinno być uważne monitorowanie rynku. Jest to szczególne ważne biorąc pod uwagę wspomnianą już wcześniej wysoką zmienność BTC.


Tekst ukazał się oryginalnie na blogu eToro. Autor tekstu: Avner Meyrav. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Pewnie, że warto, ale to nie są jedyne krypto waluty, jakie są dostępne do inwestowania. W XTB macie w sumie 25 par związany z krypto, w jakie możecie inwestować. A ile z tego wyciągniecie, to już zależy od was. U nich macie demo systemu i porządną analitykę. Od was zależy, jak będziecie pracować nad wynikami swoich inwestycji. Tutaj nie decyduje szczęście – najważniejsza jest wiedza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here