Naga MarketsAmerykański gigant handlu detalicznego Walmart i jego oddział Sam’s Club, zajmujący się wyłącznie sprzedażą detaliczną, będzie chciał wdrożyć system oparty na blockchainie zajmujący się śledzeniem towaru od sklepu do sklepu. Informację podał Reuters 24 września.


Kompleksowy system ma być oparty na technologii DLT (Distributed Ledger Technology) opracowanej przez giganta komputerowego IBM. Według raportu, Walmart będzie wymagał też od swoich dostawców wdrożenia technologii blockchain do września 2019 roku.

Blockchain dla wszystkich

Wiceprezes ds. Bezpieczeństwa Żywności, Frank Yiannas, oświadczył, że Walmart będzie wymagał podobnego systemu identyfikowalności “w przypadku dostawców owoców i warzyw w przyszłym roku.” Przedstawiciel giganta powiedział Bloombergowi, że ponad 100 firm będzie musiało wdrożyć usługę blokową IBM.

Walmart twierdzi, że wdrożenie Blockchain “radykalnie [poprawi] wydajność.” Yiannas przeprowadził eksperyment w zakresie śledzenia dostaw mango używając do tego obecnej technologii. Wnioski były ciekawe:

“Zajęło im [jego pracownikom] to prawie siedem dni, ponieważ metody śledzenia dziś są przestarzałe – czasami wykonywane za pomocą ołówka i papieru”.

Firma twierdzi, że dzięki technologii Blockchain proces ten zajmie zaledwie… 2,2 sekundy.

Blockchain dla zdrowia

Według agencji Reutersa, amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) konsultowały się z Walmart, aby poprawić identyfikowalność produktów i pomóc urzędnikom służby zdrowia w śledzeniu epidemii chorób przenoszonych przez żywność i zarządzaniu nimi.

Na początku tego roku zmarło 5 osób, a kilkanaście innych zostało hospitalizowanych w wyniku epidemii wirusa E. coli w USA. CDC oszacowało, że łącznie zakażonych zostało ponad 200 osób. Niedawno firma Walmart złożyła patenty na technologię związaną z kilkoma różnymi aplikacjami typu blockchain, w tym między innymi poprawą bezpiecznych dostaw, metodami zarządzania inteligentnymi urządzeniami i systemem informacji zdrowotnej. W czerwcu Walmart wraz z dziewięcioma innymi firmami nawiązał współpracę z IBM, aby wypuścić na rynek system oparty na technologii sieci bloków służący do śledzenia żywności w całym łańcuchu dostaw.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here