Naga MarketsChcesz handlować kryptowalutami? Najpierw pokaż swoje przychodyTajlandia dąży do wprowadzenia nowych zasad obowiązujących detalicznych inwestorów kryptowalutowych, szczególnie w zakresie otwierania rachunków inwestycyjnych. Tajski nadzór finansowy rozważa wprowadzenie wymogu, który narzuci na krajowe giełdy cyfrowych aktywów sprawdzanie poziomu dochodów klientów, wynika z informacji uzyskanych przez agencję prasową Bloomberga.

  • Tajlandzka SEC może również poprosić inwestorów kryptowalutowych o udowodnienie ich wiedzy na temat rynku
  • Dla lokalnego rynku może być to spory problem, gdyż większość inwestorów to młodzi ludzi często bez stałego dochodu
  • Nowe zasady dotyczące handlu kryptowalutami mają zostać przedstawione w przeciągu tygodnia

Kryptowaluty w Tajlandii: pokaż przychody i udowodnij wiedzę przed otwarciem konta

Według raportu Bloomberga, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w Tajlandii prawdopodobnie przygotowuje grunt do wprowadzenia ważnych zmian w przepisach kryptowalutowych. Jeżeli zmiany wejdą w życie regulator będzie wymagał od inwestorów wykazania osiąganych dochodów lub posiadanego majątku przed otwarciem kont. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i zagwarantować, że inwestorzy nie utracą wszystkich oszczędności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ruenvadee Suwanmongkol, sekretarz generalny krajowego organu nadzoru finansowego wskazał, że każdy, kto nie jest upoważniony do handlu kryptowalutami na własną rękę, będzie mógł uczynić to za pośrednictwem licencjonowanych menedżerów.

Jest to duży problem, ponieważ większość inwestorów kryptowalutowych na krajowych giełdach to bardzo młodzi ludzie, tacy jak studenci i nastolatkowie. Zdajemy sobie sprawę, że ci ludzie kochają innowacje i technologię, ale inwestycje w te aktywa są obarczone ogromnym ryzykiem – mówiła Suwanmongkol.

Regulator ma ujawnić nowe zasady dotyczące handlu kryptowalutami w ciągu tygodnia, przed publicznym przesłuchaniem zaplanowanym na marzec. Oczekuje się, że urzędnicy biorący udział w spotkaniach ocenią zalecenia lokalnych giełd i domów maklerskich.

Chociaż nie jest to potwierdzone, szefowa SEC zasugerowała, że inwestorzy będą musieli udowodnić pewną wiedzę o rynku, zanim zostaną dopuszczeni do otwarcia kont kryptowalutowych.

Retoryka tajskiej komisji zmienia się obecnie na ostrożną w stosunku do ryzyka związanego z kryptowalutami. Do tej pory, jeśli chodzi o zatwierdzone giełdy aktywów cyfrowych, istnieje tylko sześć działających legalnie w Tajlandii.

Są to Bitkub, BX, Satang Pro, Huobi Thailand, ERX i Zipmex. Wszystkie sześć licencjonowanych giełd jest zatwierdzonych zarówno dla kryptowalut, jak i cyfrowych tokenów.

SEC rozróżnia te dwie kategorie i definiuje kryptowaluty jako “stworzone w celu bycia środkiem wymiany w celu nabycia towarów, usług lub innych praw.” Z drugiej strony, tokeny cyfrowe są tworzone “w celu określenia prawa osoby do udziału w inwestycji w dowolny projekt lub biznes, lub do nabycia określonych towarów, usług lub innych praw na podstawie umowy między emitentem a posiadaczem”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub | waluty online | dolar prognoza | bitcoin kurs 2019 | co to znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here