Naga Markets"Chcę silnego dolara, ale obniżka stóp procentowych może zdziałać tyle dobrego" - mówił TrumpWizyta Donalda Trumpa na Światowym Forum Ekonomicznym, które odbywa się w Szwajcarii zapewnia stały dopływ informacji na temat rozmów handlowych, gospodarki i dolara. Właśnie do USD, Prezydent USA odnosił się w ostatnich wypowiedziach dla CNBC.


Silny i potężny dolar

“Chcę, aby dolar był silny. Chcę, by był potężny. Chcę, żeby był świetny. Jeśli jednak obniżysz stopy procentowe, wydarzy się tyle dobrych rzeczy” – powiedział Trump zwracając się z przekazem do prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome Powella.

Według Trumpa, silny i potężny dolar brzmi bardzo dobrze na wiele sposobów. Jednakże na pewno nie pomaga przemysłowi. Przywódca USA chciałby niższych stóp procentowych, a nawet byłby skłonny się przyzwyczaić do ich ujemnego poziomu.

Konkurencja z krajami dysponującymi ujemnymi stopami procentowymi

Trump mówił w Davos także o tym, że Stany Zjednoczone muszą konkurować z narodami, które mają ujemne stopy procentowe, a to coś bardzo nowego. Ujemne stopy procentowe oznaczają, że kraje, które je wprowadziły zarabiają na pożyczaniu pieniędzy. Prezydent USA  powiedział, że mógłby się bardzo szybko do tego przyzwyczaić.

Zobacz też: Donald Trump grozi wysokimi cłami na samochody z UE w przypadku braku porozumienia handlowego

W wywiadzie dla CNBC, Trump powiedział także, iż wzrost gospodarczy USA byłby bliższy 4%, gdyby nie utrzymujący się efekt podwyżek stóp procentowych w Rezerwie Federalnej.
“Teraz, biorąc pod uwagę to wszystko, gdybyśmy nie zrobili dużej podwyżki stóp procentowych, myślę, że PKB byłby blisko 4%” – spekulował Trump. Odniósł się także do indeksu Dow Jones, który według niego byłby o 5 do 10 tysięcy punktów wyżej niż obecnie.

Kurs dolara umacnia się wobec euro

Wczoraj na wykresie dziennym pary walutowej EURUSD doszło do testu przełamanego wsparcia przy 1,1100 oraz linii trendu biegnącej od dołka z 6 grudnia. W rezultacie powstała niedźwiedzia świeca, po której dziś kurs osuwa się do kolejnego obszaru obrony skupiającego poziom 1,1073 oraz linię trendu prowadzoną od ubiegłorocznych minimów.

Jeśli na zamknięciach dnia, cena pozostanie ponad tym wsparciem, możemy liczyć na odbicie w kierunku 1,1100. Alternatywnie, dalsze umocnienie kursu dolara otwierałoby drogę do obszar między 1,1000 – 1,0990.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny pary walutowej EURUSD - 22.01.2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURUSD – 22.01.2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here