Naga Marketsboard, karta, płytaW niemieckim mieście Klingenthal w Saksonii, policja aresztowała grupę podejrzanych o kradzież energii elektrycznej w celu wydobywania kryptowalut. Wstępne szacunki wskazują, iż przez prawie 2 ostatnie lata złodziejom udało się w ten sposób uniknąć kosztów rzędu 250 tysięcy dolarów.


Zużyty prąd mógł zasilić nawet 30 domów

Zgodnie z informacjami lokalnej policji, funkcjonariuszom udało się wyśledzić system 49 komputerów działających na terenie firmy świadczącej usługi elektryczne PGH Elektro. Od co najmniej 2017 roku farma górnicza zużyła tyle energii elektrycznej, co 30 gospodarstw domowych! Poniesione szkody z tytułu nielegalnego poboru energii elektrycznej oszacowano na około 220 000 euro (250 053 USD).

Na lokalnej stronie internetowej FreiePresse poinformowano, iż 30 z 49 komputerów zostało wyposażonych w specjalny sprzęt do kopania kryptowalut, a łącznie zainstalowanych było 80 urządzeń. Podczas nalotu policja aresztowała pięciu mężczyzn i jedną kobietę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W grudniu informowaliśmy, iż  pewien Tajwańczyk o nazwisku Yang był podejrzany o kradzież energii elektrycznej o wartości przekraczającej 3,25 miliona USD z różnych lokali handlowych. Energia ta posłużyła do wydobycia Bitcoinów oraz Ethereum.

Na niecodzienny pomysł wpadł również mieszkaniec północno-zachodniej prowincji Shanxi w Chinach, Xu Xinghu. Mężczyzna postanowił kreatywnie zoptymalizować swoje koszty uzyskania przychodu poprzez… kradzież energii elektrycznej z kolejowej sieci trakcyjnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here