Naga MarketsChcąc zakazać bitcoina (BTC) „musiałbyś zamknąć Internet”, twierdzi „krypto-mama”Wszelkie wysiłki rządu mające na celu zakazanie bitcoina (BTC) byłyby “niemądre”, powiedziała Hester Peirce (określana często mianem „krypto-mamy”), komisarz w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), podczas wirtualnej konferencji MarketWatch w ubiegłym tygodniu. Jej zdaniem próby zakazania handlu i obrotu BTC w tym momencie są już niemożliwe, gdyż aktywo zyskało zbyt dużą popularność.

  • Peirce od 2019 roku wygłasza pozytywne dla bitcoina komentarze
  • Jest jedną z nielicznych postaci w SEC, które uważają, że BTC powinien być wspierany przez ramy prawne w USA
  • Urzędniczka uważa, że zakazanie handlu BTC w tym momencie jest już niemożliwe i byłoby “niemądre”

Bitcoin to siła, której nie da się już zatrzymać

Myślę, że minęliśmy ten punkt bardzo wcześnie, ponieważ musiałbyś zamknąć Internet. Nie widzę, jak mógłbyś go zakazać. Z pewnością można by podjąć wysiłek. Byłoby bardzo trudno powstrzymać ludzi. Myślę więc, że byłoby to niemądre dla rządu – stwierdzała Hester Peirce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Peirce, głównym problemem dla władz – przynajmniej jeśli chodzi o kryptowaluty – jest znalezienie podejścia do regulacji, które byłoby jednocześnie produktywne i nierestrykcyjne.

– Widzieliśmy, jak inne kraje przyjmują bardziej produktywne podejście. My naprawdę musimy to zmienić. I jestem optymistką, że z nowym przewodniczącym, który ma głęboką wiedzę na temat tych rynków, jest to coś, co możemy zrobić razem – zbudować dobre ramy regulacyjne – dodawała komisarz.

Jednocześnie Peirce podkreśliła również, że nie wie kiedy – lub czy – bitcoin exchange-traded fund (ETF) zostanie w końcu zatwierdzony w USA. Ostatnio widziano nową falę dużych firm inwestycyjnych, takich jak Fidelity Investments, SkyBridge Capital i VanEck, składających swoje wnioski o Bitcoin ETF w SEC. Regulator jednak do tej pory nie zatwierdził ani jednego.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here