Naga MarketsPrzyznam, że dawno już nie grałem w żadne prawdziwe gry komputerowe. Wczoraj wieczorem jednak postanowiłem pobuszować trochę po internecie i znalazłem prawdziwą perełkę. Co to takiego Chartgame i dlaczego ujęła moje serce? Wyjaśniam moje zauroczenie pod spodem:


Chartgame.com to gra, która wydaje się idealna na przerwę w pracy czy jesienne szarobure popołudnie. Nie znajdziemy tutaj modeli 3D rodem z Wiedźmina, czy wartkiej akcji popularnej strzelanki, jednak coś w tej grze przyciąga.

chart1Tym czymś, są być może emocje związane z symulacją inwestycji giełdowych na amerykańskim parkiecie lub zwyczajna przerwa w dotychczasowej pracy. Pracujący w biurze wykorzystują ten czas na przegryzienie czegoś mniej lub bardziej pożywnego, pogaduszkę z kolegami czy wyjście na papierosa. A co w przypadku traderów lub osób pracujących zdalnie? Cóż, wydaje się, że idealnym rozwiązaniem będzie właśnie Chartgame.

Zacznij handel na NYSE

Jest to najprostsza w świecie symulacja, przedstawiająca użytkownikowi losowo wybrany wykres jednej spółki z indeksu Standard and Poor’s 500 w losowo wybranym okresie. Haczyk polega na tym, że podczas gry nie wiemy której spółki wykres oglądamy. Musimy więc polegać jedynie na swoim doświadczeniu, analizie technicznej i… przeczuciu. Celem gry jest osiągnięcie wyższej stopy zwrotu, niż najprostsza strategia buy and hold.

chartSpoglądając na grę krytycznym okiem, należy zauważyć bardzo ograniczony wybór narzędzi analizy technicznej. Dostępne są tylko średnie kroczące, wolumen,wskaźniki ADX, RSI, MACD oraz wstęgę Bollingera. Cóż, najprostsze metody podobno są najlepsze – jednak przydałaby się chociaż opcja wyrysowania linii trendu. Gra będzie więc idealna dla sympatyków czystego Price Action, choć niemożność zmiany interwału również może irytować. Poza tym mankamentami nie dostrzegam żadnych wad.

[pullquote] Handlować na NYSE można również za pomocą kontraktów CFD [/pullquote]Jako inwestor posiadamy możliwość kupna oraz krótkiej sprzedaży instrumentu, którego wykres oglądamy. Zamknięcie otwartej pozycji następuje poprzez otwarcie pozycji przeciwstawnej. Każda transakcja kupna bądź sprzedaży zawierana jest po cenie otwarcia dnia. Chcąc jedynie monitorować rynek bez prowadzenia pozycji, zwyczajnie klikamy przycisk time laps. Średnia (realna) długość takiej symulacji to około rok, więc nie warto zbyt długo przebywać poza rynkiem 😉

Odbiorcy?

Dla kogo przeznaczona jest gra? Rzekłbym, że dla wszystkich. A już w szczególności dla osób zainteresowanych inwestycjami, które nie chcą instalować żadnego dodatkowego oprogramowania. Sama rozgrywka trwa w zależności od gracza, od kilku minut do kilkudziesięciu sekund. Trafiając na spółkę w mocnym trendzie można ukończyć symulację z jedną czy dwoma transakcjami i zyskiem rzędu kilkudziesięciu procent.

Jeśli jeszcze siedzisz w pracy, lub nie masz planów na ten wieczór – spróbuj swoich sił w Chartgame, być może drzemie w Tobie drugi Warren Buffet? 😉Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here