Naga Markets

Wiceprezes jednej z największych spółek na świecie Berkshire Hathaway oraz prawa ręka Warrena Buffetta – Charlie Munger – ponownie wypowiedział się odnośnie rynku kryptowalut krytykując Bitcoina (BTC). Pochwalił natomiast Elona Muska i jego spółkę Tesla Inc.

Charlie Munger pogardliwie o Bitcoinie

Charlie Munger, jeden z najbliższych współpracowników Warrena Buffetta po raz kolejny wypowiedział się na temat Bitcoina. Dodatkowo skomentował ostatnie wydarzenia związane z upadkiem giełdy kryptowalut FTX:

Boli mnie, że w moim własnym kraju osoby, które kiedyś były uważane za bardzo szanowanych ludzi, pomagają takim rzeczom istnieć – twierdzi wiceprezes Berkshire Hathaway.

98-letni Munger pytany o firmy i instytucje, które inwestowały w FTX i o to czy jego zdaniem dopięły wszelkich starań, by chronić swój kapitał, odpowiedział tak:

Widzisz wiele złudzeń. To po części oszustwo, po części złudzenie. To zła kombinacja. Nie lubię ani oszustw, ani złudzeń, a złudzenie może być bardziej skrajne niż oszustwo.

Następnie podzielił się swoją opinią na temat całego ekosystemu kryptowalut. Nie ukrywał, że jego zdaniem sektor cyfrowych aktywów jest czymś ”szalonym” i wyraźnie nie pojmuje jego fenomenu:

Nikt chyba nie chce zagłębiać się w coś w miejscu, gdzie każdy 12-latek może być miliarderem czy coś w tym stylu – Stwierdził. Co chwili dodał, że każdy jest w stanie tak po prostu stworzyć swoją cyfrową monetę, nazwać ją monetą Mungera i zacząć nią handlować.

To szalone, to obłąkane – podsumował.

XTB

Jego zdaniem kryptowaluty są po prostu czymś złym. Określa ją jako narzędzie wykorzystywane przez porywaczy i innych przestępców. Munger podzielił się tym, że przygnębia go fakt, że wielu ludzi myśli, że „muszą brać udział w każdym gorącym interesie i nie obchodzi ich, czy jest to prostytucja dziecięca, czy Bitcoin”.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Jeśli gdzieś się coś dzieje, to ludzie chcą tam być. Myślę, że to totalne szaleństwo. Reputacja jest bardzo pomocna w życiu finansowym, a niszczenie swojej reputacji przez kojarzenie się z szumowinami i promocjami szumowin to ogromny błąd – radzi biznesmen.

Wiceprezes Berkshire Hathaway stwierdził również, że jest zadowolony z działań, jakie prowadzi Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed). Podkreślił tutaj swoją sympatię do przedstawicieli tego typu instytucji, zaznaczając przy tym swoją pogardliwą postawę wobec inwestorów Bitcoina.

Zasadniczo podoba mi się istnienie Fed. Myślę, że w świecie walut fiducjarnych potrzebujemy mądrych banków centralnych… Więc ogólnie rzecz biorąc, lubię bankierów centralnych i ogólnie nienawidzę promotorów Bitcoinów – przekazał.

Powyższa wypowiedź Charliego Mungera nie powinna jednak budzić większego zaskoczenia dla osób znających jego poglądy względem cyfrowych aktywów. Człowiek ten nie był nigdy zwolennikiem BTC i całego rynku kryptowalut. W przeszłości zdarzyło mu się nazwać Bitcoina „trutką na szczury” i „sprzeczną z interesem cywilizacji”. Posunął się nawet do porównania tego aktywa do… choroby wenerycznej. Jego zdaniem rządy powinny całkowicie zakazać cyfrowych monet.

Tesla: Działania Elona Muska to “cud”

Na pewno dużo więcej zrozumienia i sympatii Munger posiada dla Elona Muska oraz jego firmy produkującej samochody, czyli Tesli. W jego ostatnich wypowiedziach pojawił się właśnie wątek nowego właściciela Twittera.

Jego zdaniem Tesla świetnie sobie radzi na rynku samochodów i jest bardzo pozytywnie zaskoczony jej wynikami. Absolutnie nie utożsamia tego producenta z Bitcoinem.

Tesla wniosła prawdziwy wkład w tę cywilizację. Elon Musk zrobił kilka dobrych rzeczy, których inni ludzie nie mogliby zrobić… Od bardzo, bardzo dawna nie mieliśmy odnoszącej sukcesy nowej firmy samochodowej, ale to, czego Tesla dokonał w branży samochodowej, to mały cud – stwierdził.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWykres dnia. Kurs USD/CHF może kontynuować spadki zdaniem Vantage
Następny artykułMateusz Kara (Ari10): środki naszych klientów są bezpieczne
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here