Naga MarketsTwórca Litecoina (LTC) – Charlie Lee jest tym szczęśliwcem, któremu udało się sprzedać swoje kryptowaluty na szczycie bańki, którą obserwowaliśmy przed rokiem. Jak jednak twierdzi, woli się teraz skupiać na tym jak zwiększyć wykorzystanie LTC, niż rozmyślać nad przypadkową decyzją sprzed roku.

Dlaczego Lee sprzedał należące do niego Litecoiny niemal na samym szczycie? Jak twierdzi, transakcja miała na celu zapobieżenie “konfliktowi interesów” przy wypowiadaniu się o swojej kryptowalucie. Takiego tłumaczenia “nie kupują” krytycy, którzy są zdania, że Lee rozpoznał bańkę i spieniężył swoje aktywa przed 90-procentowym spadkiem ich wartości.

“Ludzie myślą, że miałem jakieś poufne informacje”

W wywiadzie dla Bloomberga, Lee powiedział, że “Ludzie tracą pieniądze i chcą kogoś za to obwinić i  jakiegoś powodu myślą, że miałem jakieś poufne informacje, a to jest śmieszne. W momencie, kiedy sprzedawałem, wszyscy myśleli, że [Litecoin]  poszybuje do 1000 dolarów”.

Zobacz też: Blockchainowy smartfon HTC będzie współpracował z Litecoinem

Charlie Lee nigdy nie podał ilości LTC jakie spieniężył. Wiadomo jedynie, że swoją decyzję o sprzedaży ogłosił 20 grudnia 2017, dokładnie rok temu. Cena Litecoina znajdowała się wtedy w okolicach historycznego szczytu blisko 375 dolarów, chociaż maksima na giełdzie Coinbase ustalone zostały aż na poziomie 420 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ostrzeżenie przed kupnem LTC, bardzo trafne

Zanim Lee ogłosił sprzedaż swoich tokenów, najpierw ostrzegł potencjalnych kupców o możliwym cyklu niedźwiedzia. W wiadomości zamieszczonej na Twitterze 12 grudnia informował, że „każdy byczy run na kryptowalutach kończy się cyklem niedźwiedzia. Rynek potrzebuje czasu do konsolidacji. Ludzie muszą być tego świadomi i inwestować odpowiedzialnie”. 

W powyższej aktualizacji znalazła się natomiast informacja, że kupno LTC jest „ekstremalnie ryzykowne”. Twórca kryptowaluty spodziewa się wieloletniego trendu spadkowego, który nie jest obcy kryptograficznym tokenom. 

O tym ostrzeżeniu na łamach Comparic.pl mogłeś przeczytać 15 grudnia 2017 roku. Ponad rok później faktycznie Litecoin osunął się o ponad 90% od swoich maksimów na poziomie 420 dolarów, wyznaczonych na giełdzie Coinbase, której z resztą Lee wcześniej dyrektorem ds. inżynierii:

Notowania LTC na giełdzie CoinbaseConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here