Naga MarketsTwórca Litecoina, Charlie Lee
Charlie Lee, twórca Litecoina

Twórca Litecoina, drugiej najstarszej na świecie kryptowaluty jest zdania, że decyzja Tesli o zakupie bitcoinów (BTC) wartych 1,5 mld dol. może całkowicie zmienić podejście Wall Street do kryptowalut i być punktem zwrotnym w historii cyfrowych aktywów. Charlie Lee przyznaje w rozmowie z portalem Decrypt, że może to być początek wyłamywania się z systemu walut fiducjarnych.

  • W tym tygodniu rynek obiegła informacja, że Tesla kupiła BTC o wartości 1,5 mld dol. i rozważa akceptację płatności kryptoalutowych za swoje produkty
  • Zdaniem Charliego Lee, twórcy Litecoina, może to być punkt zwrotny w budowaniu przyszłości kryptowalut
  • Jeżeli w ślad za spółką Elona Muska pójdą inne publicznie notowane przedsiębiorstwa, pojawi się możliwość porzucenia obecnego systemu uzależnionego od papierowego pieniądza

Tesla kupuje bitcoina i zmienia zasady gry, twierdzi Charlie Lee

Sądzę, że to niezwykle ważne wydarzenie. Kiedy sprzedawcy zaczną akceptować bitcoina bez sprzedawania go, zaczniemy wyłamywać się z systemu walut fiat. Powstanie gospodarka, w której producenci i sprzedawcy akceptują kryptowaluty, wypłacają wynagrodzenia w krypto i wydają kryptowalutę przy rozliczeniach biznesowych – komentuje w rozmowie z Decrypt twórca Litecoina, Charlie Lee.

Te artykuły również Cię zainteresują
Charlie Lee uruchomił sieć LTC w październiku 2011 r., kiedy cena bitcoina wynosiła około 5 dolarów. Litecoin, ósma co do wielkości kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 11 miliardów dolarów, jest jedną z zaledwie czterech monet – obok BTC, BCH i ETH – dostępnych do kupienia w systemie PayPal. Integracja zakupów kryptowalut w systemie PayPal pomogła zwiększyć zainteresowanie konsumentów i firm bitcoinem, który jest obecnie wart prawie 47 tys. dol.

Lee spieniężył wszystkie swoje udziały w LTC (posiadał nieujawnioną sumę) po tym, jak osiągnęły one rekordowy poziom 375 dolarów, twierdząc, że chce uniknąć konfliktu interesów. Pozostaje jednak zagorzałym zwolennikiem kryptowalut i cieszy się faktem, że duzi inwestorzy i tradycyjne firmy inwestują w cyfrowe aktywa.

– To punkt zwrotny, gdy najbogatszy człowiek na świecie wierzy w bitcoina i wkłada 7% majątku gotówkowego Tesli w BTC. Tony firm pójdą teraz za przykładem Elona Muska, ponieważ będą miały więcej zaufania po zobaczeniu co zrobiła Tesla – mówi Lee w rozmowie z Decrypt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here