Naga Marketslitecoin płonieZdecentralizowana kryptowaluta jest z definicji wrażliwa na atak 51% – uważa twórca Litecoina (LTC) Charlie Lee.


W związku z ostatnimi doniesieniami o ataku 51% w sieci Ethereum Classic (ETC), Lee podzielił się swoją obserwacją, stwierdzając, że:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Z definicji zdecentralizowana kryptowaluta musi być podatna na atak 51% (…). Jeśli kryptowaluta nie może zostać zaatakowane [atakiem] 51%, jest (…). scentralizowana.”

Problemy ETC

Wypowiedź Lee na Twitterze była odpowiedzią na tweet użytkownika CryptoTesla stwierdzający, że “jeśli nie można zaatakować atakiem 51%, [kryptowaluta] nie jest zdecentralizowana”. Oczywiście całą dyskusję wywołało ogłoszenie Coinbase, które ujawniło, że firma wykryła “reorganizację sieci” i podwójne wydatkowanie na blockchainie ETC.

Giełda w skutek wykrytych nieprawidłowości ogłosiła, że zamraża wszelkie wypłaty ETC ze swojej platformy. Jednocześnie zapewniła, że żadne środki nie zostały utracone.

Sami twórcy ETC szybko zareagowali na kontrowersje i podjęli temat w swoim tweecie. Ich zdaniem podwójne wydatkowanie nie zostało wykryte. Tweet ujawnia potencjalną przyczynę “ostatnich wydarzeń”, przypisując zwiększony, podejrzany hashrate testom nowych urządzeń “1400 / Mh” producenta Linzhi.

Rynek zareagował jednak mocnymi spadkami. Wystąpienie podwójnego wydatkowania oznacza bowiem, że pojedynczy górnik lub pool ma więcej zasobów niż reszta sieci. Dominujący miner może wtedy zdefiniować na nowo historię transakcji w sieci, a także użyć tych samych środków dwa razy w różnych transakcjach.

Coinbase zauważa również w swoim poście, że wykryło podwójne wydatkowanie na skalę wynoszącą 88 500 ETC (około 445 155 USD). Ponoć sama giełda nie utraciła żadnych funduszy.

invest

W chwili obecnej ETC znajduje się na 18. miejscu na CoinMarketCap pod względem kapitalizacji, zaś jedna moneta kosztuje ponad 5 USD. Kurs odbił także po wczorajszych kontrowersjach i wzrósł o niespełna 2%. Cała kapitalizacja wynosi ponad 540 mln. USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here