Naga MarketsCharlie Lee: górnicy kryptowaluty Litecoin powinni przekazać 1% urobku na rozwój sieciZałożyciel litecoina (LTC) Charlie Lee zaproponował darowizny od kopalni jako nową metodę finansowania rozwoju kryptowaluty.

„Myślę, że lepszym sposobem na sfinansowanie rozwoju [kryptowaluty] jest dobrowolne przekazywanie [na ten cel] części nagrody za [nowy] blok przez kopalnie”, napisał Charlie Lee w tweecie z dn. 24 stycznia, dodając:

„Co powiesz na poole litecoina przekazujące 1 proc. (0,125 LTC) nagród za [nowy] blok na Fundację @LTC? Jeśli każdy górnik / pool to zrobi, będzie to około 1,5 miliona dolarów darowizny rocznie!”

Charlie Lee chce kasy!

Przy konsekwentnym przekazywaniu 1 proc., sugerowane przez Lee rozwiązanie zapewniłoby wystarczające finansowanie litecoinowi niemal na stałe.

Więcej o koncepcji mówił portalowi Cointelegraph:

„Przy obecnej cenie LTC 1 proc. z nagród za [nowe] bloki stanowi około siedmiokrotność rocznych wydatków Fundacji Litecoin. Nawet jeśli niewielki procent górników jest wystarczająco hojny, aby przekazać darowiznę, fundacja byłaby w stanie dobrze to wykorzystać, finansując programistów do pracy nad Litecoin Core, Mimble Wimble, LiteWallet, portfelem LN, coroczny szczytu litecoina i dążenie do wprowadzenie litecoina na rynek.”

Lee potwierdził również, że takie darowizny są dobrowolne, dodając: „Byłoby niewłaściwe, gdyby nie było dobrowolne”.

Problemy z finansowaniem

Zdobycie wystarczającego kapitału na prowadzenie działalności gospodarczej na rynku kryptowalut mimo pozorów może być trudne. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy firma lub projekt dąży do pełnej decentralizacji.

Pod koniec 2019 r. krążyły już nawet pogłoski o potencjalnym upadku Fundacji Litecoin, której Lee zaprzeczył jednak w tweecie z 13 października. „Nie słuchaj głupich pogłosek i kłamstw” – napisał Lee. „Mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby przetrwać 2 lata”.

Propozycja dot. 1 proc. dobrowolnej darowizny pojawia się po tym, jak zwolennicy Bitcoin Cash (BCH) Roger Ver i Jihan Wu zasugerowali tzw. „plan finansowania infrastruktury”.

Litecoin – próba powrotu na podium?

Litecoin był jeszcze parę lat temu określany mianem “srebra internetu”. Dziś projekt wypadł poza podium, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową. Charlie Lee robi jednak co może, by tylko przywrócić projektowi dawny blask. Czy mu się uda?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here