Naga MarketsWrota do Azji-tak w skrócie można opisać Singapore Exchange. SGX oferuje najciekawszą obok KRX ofertę Azjatyckich kontraktów terminowych opiewających na indeksy. Możemy tutaj handlować kontraktami na Nikkei 225 ,Niffty 50, MSCI Taiwan, czy najbardziej zyskującym na popularności kontraktem świata czyli China A50.


Każdy z tych kontraktów jest kilkukrotnie płynniejszy od FW20 oraz zapewnia o wiele większą zmienność przy niższych kosztach transakcyjnych. Jest to idealne miejsce dla kogoś kto chce zyskać na wzroście Chin ,Indii czy innych krajów Azji. Kolejną zaletą z polskiego punktu widzenia jest to, że są to niewielkie kontrakty i krok notowań jest niewiele większy od FW 20 (lub nawet niższy w przypadku Niffty50). Najbardziej popularne kontrakty to:

  • China A 50, kontrakt na indeks akcji chińskich, najpopularniejszy na Zachodzie i w Hong Kongu wskaźnik największych Chińskich blue Chipów. Odpowiednik Eurostoxxa50 w Europie czy Nikkei225 w Japonii. Tick kontraktu to 5 punktów (odpowiada 5 dolarom) natomiast zakres zmian to od 75 do nawet kilkuset punktów.
  • Nikkei 225 czyli bardzo znany u nas indeks ,specyfikacja taka jak na CME czyli 5 x wartość indeksu wyrażonego w jenach, tick to 5 punktów wartych 2500 jenów (5 mnożnik x 5 krok notowań)
  • Niffty 50, główny indeks największej indyjskiej giełdy czyli NSE, kontrakt w dolarze amerykańskim. Wartość jednego punktu to tylko 2 dolary (krok notowań to tylko 0.5 punktu a więc jeden dolar)
  • MSCI Taiwan,najbardziej podobny do FW 20 kontrakt.Podobnie jak FW20 wartość tick’u to 10 (oczywiście dolarów), zmienność wynosi kilkadziesiąt ticków (około kilkuset dolarów, najczęściej 200 do 300$). Zachowanie samego rynku również jest podobne, z tym że w przeciwieństwie do FW 0 nawet męcząca konsolidacja nam nie szkodzi – zarabia się już na pojedynczym ticku dzięki o wiele niższym prowizjom.

Przedstawione kontrakty są idealne dla graczy z Polski, są o wiele bardziej przewidywalne niż indeksy amerykańskie, jednocześnie są mniejsze i lepiej dostosowane do Polskich portfeli. Do tego podobnie jak amerykańskie są notowane przez większość dnia -jedynie z kilku godzinnymi przerwami.

Oferta SGX jest o wiele szersza i obejmuje także mniej płynne kontrakty jak JGB (obligacje japońskie), MSCI Singapure czy MSCI Indonesia (ten właśnie kontrakt ma największe pole do wzrostu, podobnie jak to było kiedyś z China A50). Dodatkowo 11 listopada dodano kontrakty walutowe, oparte na parach AUD/USD AUD/JPY USD/SGD INR/USD KRW/USD i KRW/JPY. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here