Naga MarketsW czwartek dolar jest mocniejszy w ślad za pozostałymi safe haven tj. frankiem i jenem. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Układ sił w Senacie USA to 50 do 48 na rzecz Republikanów
  • Najsłabsza w czwartek jest korona norweska, Antypody, oraz dolar kanadyjski i funt brytyjski
  • Termin 15 listopada, jako data osiągnięcia porozumienia handlowego EU-UK może być trudny do utrzymania

Kurs EUR/USD przebija 1,18

W temacie wyborów w USA układ sił w Senacie to 50 do 48 na rzecz Republikanów, przy konieczności przeprowadzenia drugiej tury głosowania w Georgii w styczniu, ale ta zwyczajowo wybierała konserwatystów. Niemniej wybory prezydenckie w tym stanie wygrał Joe Biden, chociaż niewielką liczbą głosów i na wniosek sztabu Trumpa, najprawdopodobniej dojdzie do ich ponownego zliczenia.

Biorąc jednak pod uwagę dużą różnicę w głosach elektorskich, oraz to, że wniosków o stwierdzenie nieprawidłowości wyborów w poszczególnych stanach, może nie być nazbyt wiele, szanse na zmianę ogólnokrajowego wyniku wyborczego nie są duże. Teoretycznie istnieje scenariusz w którym to Kongres decyduje się wybrać prezydenta w styczniu, ale wydaje się to mało prawdopodobne – oznajmił ekspert BOŚ.

W czwartek dolar jest mocniejszy w ślad za pozostałymi safa haven (frankiem i jenem). Nie są to jednak duże zmiany. Najsłabsza jest korona norweska, Antypody, oraz dolar kanadyjski i funt brytyjski, czyli waluty zwyczajowo bardziej wrażliwe na zmiany globalnego sentymentu.

W temacie funta warto zwrócić uwagę na doniesienia, że termin 15 listopada, jako data osiągnięcia porozumienia handlowego EU-UK może być trudny do utrzymania. Negatywnej reakcji zbytnio nie ma, gdyż strony zapewniają o dalszych rozmowach, a rynek uparcie wierzy w to, że zobaczymy kompromis – dodał.

O ile wczoraj na EUR/USD testowane było wsparcie przy 1,1750 i nawet zostało chwilowo naruszone (1,1744), o tyle dzisiaj widzimy powrót ponad 1,18. Czy udany? To pokażą najbliższe godziny. Ważnym wątkiem w dyskusji wokół euro jest kwestia procedowania unijnego budżetu na kolejne lata, oraz europejskiego pakietu ratunkowego przez poszczególne kraje UE.

Węgrzy otwarcie zagrozili zawetowaniem projektów, jeżeli wydatki będą powiązane z regułą praworządności, co tym samym oznaczałoby opóźnienie całego procesu przekazania środków do poszczególnych krajów przynajmniej o kilka miesięcy. W sytuacji pandemii taki obrót spraw byłby fatalny. Niewykluczone jednak, że temat zostanie pozytywnie przeprocesowany w kuluarowych rozmowach – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here