Naga MarketsChangpeng Zhao (znany pod pseudonimem CZ) – CEO największej pod względem obrotów giełdy kryptowalut na świecie Binance w październiku po raz pierwszy odwiedził Rosję. W zapełnionej po brzegi sali hotelu Radisson w Moskwie odbył się meet-up Binance, podczas którego Changpeng podkreślił, że „Rosja jest naszym kluczowym rynkiem” i wyjawił plany giełdy związane z tym krajem.


Binance otwiera się na rynek rosyjski

CEO Binance stwierdził także, iż rosyjscy użytkownicy giełdy należą do jednych z najbardziej aktywnych na świece a także że kraj ten jest znany z bardzo dobrych programistów. Ponadto poinformował on o planach utworzenia biura giełdy w Moskwie:

„Macie tutaj wielu utalentowanych programistów. [..] Podczas tej wizyty jest dla mnie bardzo jasne, że powinniśmy rozważyć otwarcie biura dla deweloperów a nie komercyjnego, jeszcze nie w tym momencie.”

Jednocześnie przyznał, iż wiele zależy od miejscowych prawodawców, jako że stosowna ustawa regulująca rynek kryptowalut wciąż czeka na uchwalenie w rosyjskim parlamencie. W swoim wystąpieniu Changpeng poinformował także o tym, że Binance chciałby uruchomić w Rosji stablecoina w ramach projektu Venus.

„Pracujemy także w innymi potencjalnymi emitentami stablecoinów powiązanych z walutami typu fiat. [..] W każdej lokalizacji podejmujemy takie kroki, zaś w samej Rosji także szukamy tego typu partnerów.”

W styczniu zeszłego roku rząd rosyjski wydał komunikat, iż pracuje nad krajową walutą cyfrową pod roboczą nazwą krytpo rubel. Jednak od tamtego czasu nie pojawiły się żadne dodatkowe informacje na ten temat.

Zobacz również: Binance jednak pobiera horrendalne opłaty za możliwość handlu na giełdzie?

Prowadzenie działalności związanej z kryptowalutami w Rosji jest obecnie nie lada wyzwaniem, gdyż kryptowaluty nie mają w tym kraju żadnego statusu prawnego. Firmy działające w tym obszarze najczęściej podciągają biznes związany z krypto pod usługi IT. CZ poinformował, że Binance prowadzi rozmowy z rosyjskimi bankami i procesorami płatności, aby umożliwić transakcje krypto w parach z rosyjskim rublem, co ma nastąpić już na początku listopada.

CZ zadowolony z działalności Binance US

Przy okazji meet-upu w Moskwie CZ podzielił się swoim zadowoleniem z działalności Binance US, który wystartował w Stanach Zjednoczonych we wrześniu tego roku.  Średnie obroty dzienne, według danych podawanych przez serwisy CoimMarketcap, Coingecko oraz Cryptocompare, kształtują się na poziomie 14 mln USD. Amerykańskim partnerem Binance w obsłudze płatności w fiatach oraz w obsłudze bankowej jest Prime Trust – firma prowadząca działalność na podstawie licencji wydanej prze stan Nevada.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Biance US sukcesywnie powiększa także zakres dostępnych kryptowalut – od października można handlować Dogecoin, Neo (NEO) oraz Cosmos (ATOM). Na giełdzie wystartował ostatnio Blockstack (STX) – pierwsza na rynku amerykańskim oferta tokenu cyfrowego (digital token offering), na emisję którego zgodę wyraziła Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here