Naga Markets

Binance-Changpeng-ZhaoDyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – w zeszłym tygodniu uczestniczył w twitterowej sesji Ask me Anything (AMA), podczas której odpowiadał na pytania użytkowników platformy. Zhao omówił między innymi kwestie regulacji kryptowalut w USA, wskazał co może umocnić pozycję dolara amerykańskiego na rynkach oraz pochwalił jednego z kandydatów na prezydenta w przyszłorocznych wyborach.

CZ krytycznie o legislacji kryptowalut w USA

CEO największej na świecie giełdy do handlu cyfrowymi aktywami dostrzega znaczące problemy na tle regulacji tego sektora w Stanach Zjednoczonych. CZ powtórzył zdanie wielu osób z branży na temat braku jasności prawnej w kwestii cyfrowych aktywów.Chodziło mianowicie o egzekwowaniu przepisów przez takie podmioty, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zhao zdecydowanie stwierdził, że podmioty z rynku kryptowalut są atakowane przez organy nadzorcze, a Binance jest tego przykładem.

Zwrócił uwagę na wartości, jakimi starają się kierować Amerykanie, wskazując tutaj na wolność i demokrację. Jednakże w ich systemie działania stale pojawiają się pewne wady, które sprawiają problemy kryptowalutowym podmiotom, które działają w Stanach.

Stablecoiny a siła dolara

W kwestii adopcji cyfrowych aktywów przez USA odniósł także do sytuacji dolara amerykańskiego. Jak podkreślił, waluta Stanów Zjednoczonych nadal przewozi na światowym rynku i jest liderem, a to jest silnym orężem tego kraju, by sprawować kontrolę nad wieloma sektorami.

Chińsko-kanadyjski przedsiębiorca mają na względzie próby osłabienia pozycji USD przez obce kraje, jak chociażby poprzez zwiększające się wpływy państw BRICS, oznajmił, że bardzo dobrą praktyką, która może umocnić dolara jest rozszerzenie wykorzystania stablecoinów.

Jeśli zwiększymy liczbę stablecoinów opartych na dolarach amerykańskich, to jeszcze bardziej wzmocni dolara amerykańskiego, który jest używany w większej liczbie miejsc. Jeśli to ograniczymy, zmniejszy to przypadki użycia dolarów amerykańskich na całym świecie, przynajmniej w społeczności kryptowalut – powiedział Zhao.

Dobre słowa w stronę De Santisa

Chanpeng Zhao został również zapytany o to, czy jest na bieżąco ze sceną polityczną w USA. Ten odpowiedział, że jest zbyt zajęty, by śledzić tamtejszą politykę, aczkolwiek jest w stanie wskazać kilku polityków, których działania są godne uznania.

W pierwszej kolejności ciepło wypowiedział się o gubernatorze stanu Floryda – Ronie DeSantisie, który przejawia bardzo prokryptowalutowe stanowisko. Dobre słowa padły odnośnie burmistrza Miami, Francisa Suareza, oraz pani komisarz SEC, Hester Peirce.

Zhao podwalił ich starania odnośnie obrony podmiotów z branży kryptowalut i wspieranie innowacji z tego sektora.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.