Naga MarketsChainalysis – firma zajmująca się monitorowaniem transakcji kryptograficznych, zakończyła drugą rundę zbierania funduszy. Pod przewodnictwem firmy venture capital, Accel zebrano łącznie 30 milionów dolarów, dzięki czemu Chainalysis zamierza podwoić liczbę swoich pracowników. 


Warto zwrócić uwagę, że w drugiej rundzie finansowania firma zebrała prawie dwukrotnie więcej niż w przypadku serii A. Chainalysis twierdzi, że od tego czasu znacznie usprawniła swoje działania. W zeszłym roku uruchomili oprogramowanie “Know Your Transaction”. To pakiet przeciw praniu brudnych pieniędzy pozwalający giełdzie lub innemu uczestnikowi rynku na sprawdzenie poprawności transakcji i zweryfikowanie legalności środków.

– Naszym głównym celem jest uporządkowanie światowych danych blockchain i udostępnienie ich rządom, instytucjom finansowym i przedsiębiorstwom kryptowalutowym. Podwajamy inwestycje w zespół i technologie, które pozwalają nam zrozumieć, jak i dlaczego ludzie używają kryptowalut. W szczególności budujemy team, który koncentruje się na przypisywaniu większej ilości usług związanych z działalnością przestępczą, w tym  handlu w darknecie, oszustw, oprogramowania ransomeware, finansowania terroryzmu i unikania sankcji – komentują przedstawiciele firmy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKrypto-górnicy ratują swój biznes sprzedając instrumenty pochodne na kryptowaluty
Następny artykułDolar najwyżej od 2 lat, funt i euro również zyskują do złotówki. Kursy walut nadal zmienne
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here