Naga MarketsChainalysis pomoże śledzić kryptowaluty przejęte przez władzeCo dzieje się z aktywami kryptowalutowymi używanymi do przestępczych działań? Nowy program Chainalysis pomaga odpowiedzieć na to pytanie.

  • Kryptowaluty nadal służą hakerom i przestępcom. 
  • Chainalysis twierdzi, że potrafi śledzić to, co dzieje się potem z tymi coinami.
  • Swoją nową usługę oferuje służbom i władzom na całym świecie.

Chainalysis chce śledzić kryptowaluty przejęte przez służby

Firma analityczna z rynku blockchaina, Chainalysis, uruchamia nową usługę, która może pomóc władzom śledzić, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty, które użyto w przestępstwach. To Program Realizacji Aktywów.

– Chainalysis stworzył kompleksowe rozwiązanie do śledzenia, obsługi, przechowywania i monitorowania aktywów zajętych przez organy ścigania – twierdzi dyrektor generalny regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Chainalysis Duncan Hoffman w rozmowie z Cointelegraph.

Silk Road

Wato przypomnieć, że niedawno prawie 1 miliard USD w cyfrowych walutach związanych z Silk Road, nieistniejącą już darkwebową platformą, zostało przetransferowanych w ramach sieci bitcoina. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych następnie złożył wniosek o odebranie kontroli nad tymi funduszami hakerowi, który stał za tym ruchem. Chainalysis współpracowało już z władzami w tej sprawie, zgodnie z oświadczeniem firmy przekazanym portalowi Cointelegraph.

W ramach inicjatywy Chainalysis nawiązała współpracę z Asset Reality, firmą, która już działa w niszy rynkowej dot. skonfiskowanych aktywów. Firma będzie współpracować z Chainalysis przy wielu procesach, w tym przy sprzedaży skonfiskowanych środków.

Warto odnotować, że ostatnio nieznany z imienia i nazwiska milioner przeniósł w ramach sieci głównej kryptowaluty aż 14 623 BTC o wartości 233 milionów USD za opłatą w wysokości zaledwie 5,47 USD. Transakcja została wykryta przez narzędzie do automatycznego śledzenia łańcucha bloków bitcoina. Według najnowszych danych eksploratora bloków posiadacz kryptowalut przeniósł BTC na trzy oddzielne adresy.

Możliwe, że ową grubą rybą nie jest pojedynczy inwestor, ale instytucja lub depozytariusz kryptowalut zarządzający BTC w imieniu swoich klientów. Jednostka ta może teraz przenosić cyfrowe waluty na wiele innych portfeli ze względów bezpieczeństwa.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here