Naga MarketsAmerykańska Komisja ds. Rynku Kontraktów Terminowych (CFTC) poinformowała o przedstawieniu oskarżeń nieuczciwym inwestorom, którzy mieli wyłudzić ponad $4 miliony od swoich klientów i sprzeniewierzyć zdecydowaną większość tej kwoty. Oszuści oferowali rzekomo zakup fizycznego złota oraz wysokie zwroty z inwestycji.


Co najmniej 20 oszukanych klientów i miliony wyłudzonych środków

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie CFTC, Carlos Javier Ramirez oraz powiązane z nim spółki Gold Chasers i Royal Leisure International zarejestrowano w Orlando (stan Floryda) miały w oszukańcy sposób namawiać do skupu cennego kruszcu.

Zobacz również: FXCM płaci $650 tysięcy za „Czarny Czwartek”

Komisja ustaliła, że w okresie co najmniej od 14 lutego 2012 do co najmniej 31 stycznia 2016 roku, oskarżeni oferowali umowy sprzedaży złota około 20 klientom zamieszkujących Stany Zjednoczone, promując cały proceder poprzez stronę internetową. W drodze oszustwa podmioty miały uzyskać co kwotę wynoszącą co najmniej $4,1 i sprzeniewierzyć najprawdopodobniej lwią część sumy na prywatne wydatki.

Pozostałe środki wypłacano natomiast w formie sztucznych zysków niektórym klientom, na zasadach dokładnie znanych z typowych piramid finansowych funkcjonujących w świecie inwestycyjnym – gdzie depozyty nowych klientów służą do pokrywania „zysków” klientów z dłuższym stażem.

„Oferta jedyna w swoim rodzaju”

W celu zachęcenia klientów, oszuści obiecywali sprzedaż złota po obniżonych cenach co miałoby możliwe dzięki zakupie sztabek bezpośrednio w kopalniach zlokalizowanych w centralnej i południowej Ameryce.

Zobacz również: $12 milionów kary za oszukiwanie inwestorów na Forex

Pozostałe punkty umowy mówiące o możliwości odebrania rzeczywistych sztabek i uzyskania 20% bonusu w fizycznym złocie również okazały się nieprawdziwe. CFTC twierdzi jednocześnie, że w przypadku niektórych klientów fałszowano faktury oraz wyciągi z rachunków bankowych, aby jak najdłużej ukryć oszustwo finansowe.

Sprawa cały czas jest w toku i Komisja będzie dążyła do wypłaty zadośćuczynienia oszukanym klientom, odzyskania nieuczciwie zdobytych funduszy, grzywny finansowej, nałożenia trwałych zakazów handlowych oraz możliwości rejestrowania podobnych działalności w przyszłości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here