TMS


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała dziś o przyznaniu nagrody w wysokości 30 milionów dolarów dla informatora, który dobrowolnie dostarczył kluczowe informacje umożliwiające pomyśle zakończenie działań egzekwujących przestrzeganie przepisów. Warto dodać, że jest to największa nagroda przyznana dotychczas w ramach programu CFTC Whistleblower.


Program Zgłaszania Nieprawidłowości “Whistleblower” został utworzony na mocy art. 748 ustawy Dodda-Franka i ochronie konsumentów z 2010 r. CFTC wypłaca nagrody pieniężne uprawnionym sygnalistom, którzy dobrowolnie przekazują oryginalne informacje o naruszeniach, co prowadzi do wszczęcia skutecznego postępowania egzekucyjnego skutkującego sankcjami pieniężnymi przekraczającymi 1 mln USD. Zgodnie z prawem CFTC chroni poufność osób zgłaszających przypadki naruszenia i nie ujawnia informacji, które mogłyby bezpośrednio lub pośrednio ujawnić tożsamość osoby zgłaszającej przypadki naruszenia.

Czy wiesz że…
Sygnalista, demaskator (ang. whistleblower, dosł. „człowiek dmuchający w gwizdek”) – osoba nagłaśniająca działalność, która według niej jest najprawdopodobniej nielegalna lub nieuczciwa. Jest to termin powstały i powszechnie stosowany w anglosaskim kręgu kulturowym (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia). W USA program wynagrodzeń sygnalistów jest jednym z najbardziej rozbudowanych oraz „hojnych”.

Osoby zgłaszające przypadki naruszenia są uprawnione do otrzymania od 10% do nawet 30% zebranych sankcji pieniężnych. Wszystkie nagrody dla informatorów są wypłacane z Funduszu Ochrony Klientów CFTC utworzonego przez Kongres i finansowane w całości z sankcji pieniężnych wypłacanych CFTC przez osoby naruszające przepisy. Nie pobiera się ani nie zatrzymuje żadnych środków pieniężnych od poszkodowanych inwestorów w celu sfinansowania programu.

James McDonald, dyrektor Wydziału Egzekwowania Prawa, oświadczył, że “Zgłoszenia o nieprawidłowościach stały się istotną częścią naszego programu egzekwowania prawa, umożliwiając nam ściganie naruszeń, których w przeciwnym razie nie bylibyśmy w stanie wykryć. Jest to jeden z powodów, dla których ciężko pracowaliśmy nad rozszerzeniem naszego programu Whistleblower, między innymi poprzez zwiększenie ochrony dla informatorów. Oczekuję, że Program Whistleblower w jeszcze większym stopniu przyczyni się do dalszych działań w zakresie egzekwowania prawa”.

Do tej pory najwyższa nagroda, jaką wypłacono informatorowi CFTC w programie Whistleblower wynosiła ponad 10 mln USD.

“Dzisiejsza nagroda jest wyrazem zaangażowania programu w nagradzanie tych, którzy dostarczają dobrej jakości informacje do CFTC” – powiedział Christopher Ehrman, dyrektor Biura Zgłaszania Nieprawidłowości CFTC. “Liczba leadów, które biuro otrzymuje, rośnie z roku na rok o setki. Mamy nadzieję, że nagroda ta nadal będzie sprzyjać rozwojowi i sukcesowi Programu Whistleblower CFTC, przyciągając do współpracy osoby, osoby posiadające wiedzę na temat nieprawidłowości.”


Więcej informacji na temat wcześniejszych zagród w programie Whistleblower znajdziesz pod tagiem Whistleblower.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWybicie na USDCHF i wciąż słaby jen – Strategia TDiS
Następny artykułCoinfloor – opis giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here