Naga MarketsKomentując najnowszy raport CFTC dotyczący pozycji dużych inwestorów (COT), analitycy Rabobanku zauważają, że pozycje długie na dolarze amerykańskim (USD) spadły po raz dziesiąty z rzędu w ubiegłym tygodniu. Z kolei eksperci z ING spodziewają się przebicia oporu 1,12 na parze EURUSD z celem na 1,1250.


Kurs dolara pozostaje pod presją na przełomie roku – Rabobank

Dolar był jedną z najsłabszych walut w grudniu, a w kolejnych sesjach po opublikowaniu danych CFTC można było zauważyć, że indeks DXY osiągnął najniższe notowania od początku lipca. Fed jest obecnie zdecydowanie w trybie wstrzymania. Umowa handlowa w fazie pierwszej zmniejszyła nieco atrakcyjność USD i chociaż rynek pozostaje w trybie „szklanki w połowie pełnej”, USD może ucierpieć na przełomie Nowego Roku – napisano w raporcie.

Dolar pozostaje jedną z najsłabszych walut w ostatnich tygodniach

Kurs EURUSD: Ograniczony potencjał wzrostu – ING

Analitycy ING uważają, że para walutowa EURUSD może w najbliższych dniach przekroczyć 1,1200, ale wskazują, że powinna znaleźć opór około poziomu 1,1250.

Wydaje się, że pozytywny efekt wyborów z Wielkiej Brytanii na EURUSD osłabł. Gdy zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia, nadchodzący tydzień przedstawia kilka interesujących wydarzeń. W strefie euro wskaźniki PMI zostały opublikowane w poniedziałek i okazały się nieco słabsze od oczekiwań. Nasi ekonomiści widzą również ryzyko słabszego odczytu usług, co może częściowo zrównoważyć pozytywne nastawienie do euro w ostatnim czasie. Oczekujemy jednak, że wskaźniki Instytutu IFO będą wysokie. Ponure perspektywy gospodarcze dla strefy euro i perspektywy niższych rentowności na dłużej sugerują, że niespodzianki związane z danymi nadal będą miały ograniczony pozytywny wpływ na euro – wskazano w raporcie ING.

W Stanach Zjednoczonych kalendarz jest wypełniony wieloma ankietami (PMI, Filadelfia Fed, produkcja Empire), a odczyt produkcji przemysłowej za listopad będzie bacznie obserwowany, ponieważ wielu spodziewa się gwałtownego odbicia. Liczba nowych mieszkań powinna znaleźć wsparcie w postaci spadku oprocentowania kredytów hipotecznych, a wydatki osobiste również utrzymują się na dobrych poziomach. Podsumowując, niektóre zasadniczo konstruktywne przepływy danych, w połączeniu z dobrze obsługiwanymi stopami procentowymi (dzięki umowie handlowej między USA i Chinami) sugerują, że prawdopodobnie nie będziemy mieć wyraźnych katalizatorów słabości dolara w przyszłym tygodniu. Niemniej jednak spodziewamy się, że kurs EURUSD nadal będzie miał ograniczony potencjał wzrostu ze względu na atrakcyjność euro jako waluty finansowania w środowisku obsługiwanego ryzyka. Para może przełamać 1.1200, ale powinna znaleźć opór około 1.1250 (sierpniowe maksima) – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, źródło tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here