Naga MarketsBitcoinMimo, że od powstania najstarszej z kryptowalut minęło już ponad 11 lat, to rynek cyfrowych aktywów w dalszym ciągu nie zyskał sympatii inwestorów instytucjonalnych. Zdaniem przewodniczącego amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) większe zaufanie do tego rynku powinny wzbudzić regulowane instrumenty pochodne.


Regulowane instrumenty pochodne wyprą nieregulowane giełdy 

Przewodniczący CFTC Heath Tarbert przyznał, że kierowana przez niego Komisja pomaga stworzyć regulowany rynek kontraktów terminowych, na którym inwestorzy będą mogli “polegać” w celu lepszego “ustalania cen, zabezpieczania i zarządzania ryzykiem”. Jego zdaniem pomoże to w “legitymizacji [aktywów cyfrowych] i zwiększeniu płynności tych rynków”.

Choć rynek instrumentów pochodnych opartych na kryptowalutach rozwija się już od dłuższego czasu, to ten sektor inwestycyjny wciąż zdominowany jest przez nieuregulowane giełdy. Mimo to, podmioty te stopniowo stają w obliczu coraz większej konkurencji ze strony regulowanych alternatyw. Przykładem może być tu chociażby wprowadzony przez Bakkt pierwszy regulowany kontrakt na opcje futures na BTC.

Zdaniem Tarberta, zamiast wydawać przepisy nakazujące firmą przestrzeganie konkretnych standardów, to firmy powinny opracowywać komercyjnie opłacalne rozwiązania, które spełniają standardy regulacyjne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCrowdfunding udziałowy w Polsce z przełomem. 2020 dwukrotnie lepszy dzięki deregulacji?
Następny artykułDolar nowozelandzki nadal niedowartościowany? Szansa na wzrost o 0,70 USD – ocenia BNZ
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here