Naga MarketsNowoczesna piramida przy zachodzie SłońcaJak podaje FinanceFeeds, CFTC podjęła działania przeciwko rzekomo oszukańczemu systemowi bazującemu na Bitcoinie o wartości 147 mln dolarów. W tej sprawie oskarżona została nieistniejąca już brytyjska spółka Control-Finance Ltd oraz jej dyrektor Benjamin Reynolds.

Liczba oszukanych inwestorów przekroczyła podobno 1000, a w trakcie działania spółki wyprano przynajmniej 22.858 Bitcoinów (BTC), wartych blisko 147 mln dolarów. W procederze trwającym w okresie od co najmniej 1 maja 2017 r. do 31 października 2017 r. oskarżeni zachęcali klientów do zakupu Bitcoinów za gotówkę, a następnie zdeponowania tych kryptowalut u oskarżonych.

Gwarancja zysków

Control-Finance wabiło inwestorów gwarantując im codzienne zysku z handlu kryptowalutami, którym mieli zajmować się profesjonalni traderzy. Podejrzani wysyłali część depozytów w BTC nowych klientów do innych klientów, fałszywie prezentując je jako rzeczywiste zyski generowane z handlu kryptowalutami, tym samym tworząc typowy schemat “Ponziego”.

Zgodnie z raportem, w okolicach 10 września 2017 roku, spółka Control-Finance nagle zamknęła swoją stronę internetową, zawieszając płatności dla klientów, a także usuwając treści reklamowe z jej profili w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, YouTube i Twitterze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Przekierowanie aktywów

Twórcy piramidy twierdzili, że zwrócą środki klientom do do końca października lub listopada 2017 r. Jednak jak dotąd aktywa klientów nie zostały zwrócone, a zamiast tego Crypto-Finance przekierowywał wyprane Bitcoiny na portfele CoinPayments.

Zobacz też: Donald Trump oskarża Mario Draghi’ego o osłabianie euro dla zyskania przewagi

W związku powyższym, CFTC wniosło pozew, by powstrzymać działania przestępcze oraz ubiegać się o cywilne kary pieniężne i dodatkowe, w tym między innymi stałe zakazy handlu i rejestracji oraz rekompensatę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here