Naga MarketsAmerykańska komisja nadzoru finansowego CFTC poinformowała o wynikach dochodzenia w sprawie działalności dwóch nieuczciwych inwestorów, którzy wyłudzili od co najmniej 31 osób kwotę w wysokości $700 tysięcy. Środki miały być pomnażane na rynku instrumentów pochodnych, większość z nich została jednak sprzeniewierzona.


Transakcje, których nie było i dziesiątki oszukanych

Najnowsze oskarżenie CFTC dotyczy Thomasa Lanzana reprezentującego w przeszłości firmę Unique Forex, a obecnie Blackbox Pulse oraz Nikolaya Masanko, właściciela White Cloud Mountain, pochodzących z Florydy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W okresie kilku lat nieuczciwi traderzy mieli zachęcić do zainwestowania prywatnych środków co najmniej 31 osób, które przeznaczyły na ten cel około $700 tysięcy licząc na szybki i regularny zysk. Lanzana oraz Masanko prezentowali sfałszowane wyciągi rachunków tradingowych, w rzeczywistości tracąc środki lub sprzeniewierzając je na prywatne cele.

W celu ukrycia całego procederu, na stronach internetowych swoich przedsiębiorstw zamieszczali nieprawdziwe informacje o zyskach klientów, którzy tak naprawdę nigdy nie istnieli. Oskarżeni dopuszczali się również podrabiania dokumentów podatkowych, mających być potwierdzeniem rozliczania się z zysków.

Sam Lazana miał zdefraudować około $350 tysięcy należących do niczego nieświadomych klientów – część tej kwoty była przeznaczona na spłatę inwestorów, którzy przekazali swoje fundusze jako pierwsi (typowa zasada działania piramidy finansowej), zdecydowana większość pokrywała jednak prywatne wydatki – zakupy w serwisie Amazon.com, drogie samochody, biżuterię, czy też pola golfowe.

Masanko i Lazana nie posiadali oczywiście właściwych licencji CFTC, które umożliwiałyby im inwestowanie pieniędzy na rzecz klientów. Regulator w pozwie będzie starał się odzyskać nielegalnie pozyskanie środki, nałożenie grzywny oraz dożywotni zakaz operacji na rynkach finansowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here