Naga MarketsPara oszustów z Florydy oraz prowadzona przez ich spółka North American Asset Management (NAAM) otrzymała od Amerykańskiej Komisji ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Futures (CFTC) nakaz zapłaty ponad $1,6 miliona w karach za prowadzenie pozagiełdowego i nielegalnego obrotu metalami szlachetnymi.


Korzystna inwestycja w złoto i srebro?

Jak czytamy w oficjalnej nocie prasowej, CFTC otrzymała zgodę od sędziego Jose E. Martineza na nałożenie kar pieniężnych na Alexi Bethel oraz Stevena Labadie zarządzających przedsiębiorstwem NAAM. Śledczy ustalili, że w okresie od marca 2012 do co najmniej marca 2013, NAAM namawiał klientów detalicznych do zainwestowania środków w lewarowane produkty oparte o wycenę metali szlachetnych (głównie złota oraz srebra). W efekcie oszuści mieli zgromadzić $2,5 miliona od swoich pracowników i co najmniej $650 tysięcy w prowizjach, które opłacać musieli klienci.

Te artykuły również Cię zainteresują
Decyzja sądowa informuje jednocześnie, że przedsiębiorstwo przyjmowało klienckie transakcje i fundusze działając jako Futures Commission Merchant (FCM), nie posiadając jednak odpowiedniej licencji nadanej przez CFTC.

Zobacz również: Twórca ‘cudownego systemu tradingowego’ zapłaci $1 milion kary

Zakup szlachetnych kruszców nigdy nie miał miejsca

Jak stwierdzono w akcie oskarżenia, pozwani do prowadzenia swojej nielegalnej działalności wykorzystywali kilka różnych rachunków brokerskich prowadzonych przez Hunter Wise, Lloyds Commodities oraz AmeriFirst. Wspomniany brokerzy otrzymali niezależne kary, a oszuści oprócz grzywny zostali dożywotnio wykluczeni z rynków finansowych.

NAAM miało twierdzić, że metale szlachetne będą kupowane i przechowywane w depozytariuszu w imieniu klientów. Oskarżeni jednak nie dokonywali transakcji zakupu cennych kruszców – praktycznie wszystkie środki zostały sprzeniewierzone i wykorzystane na pokrycie prywatnych wydatków.

Zobacz również: Inwestor sprzeniewierzył $13 milionów klienckich środków

Zgodnie z amerykańskim prawem lewarowane transakcje pozagiełdowe są nielegalne do momentu aż miejsce będzie miało rzeczywiste przekazanie towaru w przeciągu 28 dni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here