CFTC

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wydała dziś biuletyn nt. ochrony klienta, który ostrzega ich aby unikali schematów „pump and dump” (gwałtowny wzrost i spadek cen), które mogą wystąpić na nowych “alternatywnych” cyfrowych walutach, monetach czy tokenach.


“Nie jest to nowy sposób oszustwa, działa jak wiele innych podobnych i opiera się na wzmożonym zainteresowaniu i nawet doświadczeni inwestorzy mogą stać się celem. CFTC zachęca wszystkich klientów do dokładnego badania potencjalnych inwestycji i unikania tych, których nie rozumieją w pełni.” – powiedziała dyrektor ds. Public relations CFTC, Erica Elliott Richardson.

Schematy typu “pump and dump” są w większości anonimowe, organizowane na publicznych czatach lub za pośrednictwem aplikacji do komunikacji mobilnej. Są zaprojektowane, aby stworzyć fałszywy popyt (pompowanie), a następnie szybko sprzedać (zrzucenie), angażując nieświadomych klientów. Tego rodzaju manipulacje rynkowe występują również na nieuregulowanym rynku wirtualnych walut i tokenów.

Klienci powinni unikać kupowania wirtualnej waluty na podstawie wskazówek udostępnianych w mediach społecznościowych. Więcej zasobów od CFTC można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie cftc.gov/bitcoin.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here