Naga MarketsOpcje binarne od dłuższego czasu budzą wiele kontrowersji. Przez jednych uważane są one za świetny instrument finansowy ułatwiający ekspresowe pomnażanie oszczędności, a przez innych za narzędzie hazardowe. To właśnie to wszystko sprawia, że w wielu krajach handel opcjami binarnymi jest zabroniony. Okazuje się jednak, że niektórzy wykorzystują ten instrument w celu osiągania nieuczciwych korzyści majątkowych kosztem nieświadomych inwestorów.


Oszukał klientów na ponad 10 mln USD

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała dziś o złożeniu powództwa cywilnoprawnego oskarżającego Jared J. Davis z Ohio o oszustwo związane z globalnym biznesem opcji binarnych, który stworzył i prowadził.

CFTC, USA, ComparicCFTC zarzuca, że co najmniej od lipca 2012 r. do czerwca 2016 r., Davis pozyskał od inwestorów minimum 10 milionów dolarów, w celu handlu na rynku opcji binarnych, towarów i forex. W celu promocji swoich usług przeprowadził wprowadzające w błąd kampanie marketingowe wykorzystujące nazwy handlowe firm Option Mint, Option King i Option Queen.

W skardze zarzucono także, że Davis oszukał klientów. Nie dość, że wprowadzał ich w błąd, to jeszcze pominął fakt, iż skutecznie zajmował przeciwne pozycje. Okazuje się więc, że wykorzystał niewiedze inwestorów, by zarabiać na ich stratach. CFTC zarzuca również, że często manipulował on ustawieniami oprogramowania do handlu opcjami w celu zwiększenia prawdopodobieństwa strat klientów i swojego zysku.

Usłyszał 22 zarzuty

W związku z toczącym się postępowaniem karnym Biuro Prokuratora Generalnego Okręgu Północnego Ohio przedstawiło Davisowi 22 zarzuty dot. spisku w celu popełnienia oszustw w sieci, spisku w celu prania brudnych pieniędzy, utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości, uchylanie się od płacenia podatków i inne. Poza postępowaniem karnym amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) postawiła Davisowi zarzuty w ramach powiązanego postępowania egzekucyjnego i zawarła przeciwko niemu częściową ugodę.

CFTC domaga ostrzega poszkodowanych i domaga się sprawiedliwości

W ramach toczących się postępowań sądowych CFTC dąży do pełnego zwrotu środków należących do oszukanych inwestorów, likwidacji nieodzyskanych zysków, cywilnych kar pieniężnych, stałych zakazów rejestracji i handlu oraz stałego zakazu przyszłych naruszeń ustawy o giełdach towarowych i rozporządzeń Komisji. CFTC ostrzega poszkodowanych, że nakazy restytucji mogą nie doprowadzić do odzyskania utraconych pieniędzy, ponieważ sprawcy mogą nie posiadać wystarczających środków lub aktywów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta kosztuje prawie 4,90 zł. GBPPLN kontynuuje wzrost
Następny artykułKursy walut NBP w środę, 18 września 2019. Kurs dolara i frank tracą do złotego. Funt i euro w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here